Tag Archives: Zprávy lesnického výzkumu

Časopis Zprávy lesnického výzkumu se představuje v novém designu

První letošní číslo recenzovaného vědeckého časopisu Zprávy lesnického výzkumu přichází ke svým čtenářům v novém designu. Jeho vydavatelem je Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i.

Zimní číslo Zpráv lesnického výzkumu je na webu

Zimní číslo recenzovaného vědeckého časopisu Zprávy lesnického výzkumu je ke stažení na internetových stránkách   Výzkumného ústavu lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i. (VÚLHM).   Časopis, v němž jsou zveřejňovány výsledky výzkumu, vztahující se k lesnímu hospodářství, lesním ekosystémům a naplňování funkcí lesa,  je určen zejména pro vlastníky lesa, lesní hospodáře a odbornou lesnickou veřejnost.

Právě vyšly letní Zprávy lesnického výzkumu

Jaký mají lesy vliv na snižování kulminace velkých vod? Dá se využít dendrochronologie u dřevin v arktických oblastech? Jak se daří dubu červenému, jedné z nejvýznamnějších introdukovaných dřevin v Evropě, v českých lesích? Odpovědi na tato a další důležitá lesnická témata přináší nové Zprávy lesnického výzkumu, které vydává Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i.

Zprávy o lese ve svěžím jarním kabátě

S propukajícím jarem přišlo na svět nové číslo Zpráv lesnického výzkumu. Mimo jiné se dozvíte, zda v boji s kůrovcem vítězí odvětvené nad neodvětvenými lapáky nebo jaké je srovnání nákladů při použití prostokořenného a krytokořenného sadebního materiálu v obnově lesa. Recenzovaný časopis vychází v tištěné i elektronické formě. Vydavatelem je Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i. Více se dozvíte zde: http://www.vulhm.cz/casopis_zlv