Lesnictví

Podnik Lesy České republiky podpoří lesnické učně

Žáky lesnických učňovských škol od letošního února finančně podpoří státní podnik Lesy ČR. V jeho rozpočtu na rok 2018 jsou na nový stipendijní program vyčleněny více než dva miliony korun.

Smlouvy v lesnickém tendru 2018+ jsou uzavřeny

 

Celkem 46 smluv uzavřel s partnery státní podnik Lesy ČR v lesnickém tendru 2018+. Poslední dvě v úterý 9. ledna. Soutěžilo se o provádění komplexních lesnických prací, pěstebních nebo těžebních činností včetně prodeje dříví, a to v letech 2018 až 2022. Šlo o 2,8 miliard korun a 5,1 milionů metrů krychlových dříví. Nejúspěšnější byla Lesní společnost Ledeč nad Sázavou s devíti smlouvami.

Lesy ČR odvedly loni do státní pokladny 3,05 miliard korun

Do státního rozpočtu odvedly Lesy České republiky v roce 2017 celkem 3,050 miliard korun. Podnik odeslal prostředky do České národní banky. Převod schválila Vláda České republiky.

Vánoční stromek živý nebo umělý?

Někteří lidé si kupují vánoční stromky umělé, protože si myslí, že tím chrání přírodu. Ale pozor, je tomu přesně naopak! Vánoční stromky z umělých hmot škodí přírodě hned dvakrát. Poprvé, když se vyrábějí, protože k tomu je zapotřebí určitého množství energie a navíc se při zpracování plastů uvolňují do ovzduší škodlivé látky. Podruhé pak při likvidaci, a to prakticky z totožných důvodů.

FSC: Čeští zpracovatelé chtějí a potřebují FSC surovinu, dřevo bez přidané hodnoty mizí za hranice

Organizace FSC® (Forest Stewardship Council®) Česká republika vydala tiskovou zprávu k vyjádření europoslance Tomáše Zdechovského ze dne 13. 12. 2017 – Ikea diskriminuje české dodavatele.