Lesnictví

Lesy v Mionší ponechány bez zásahu člověka

Samovolnému přírodnímu vývoji bez zásahu člověka jsou ponechány lesy na ploše 157,23 hektarů v národní přírodní rezervaci Mionší v Beskydech. Smlouvu o vymezení bezzásahového území 16. listopadu podepsali generální ředitel státního podniku Lesy ČR Daniel Szórád a ředitel Agentury ochrany přírody a krajiny ČR František Pelc.

Vánoční jedličky od pražských lesů mohou lidé na jaře vysadit do přírody

Ve středu 15. listopadu 2017  zahájily Lesy hlavního města Prahy prodej speciálních vánočních jedliček v květináčích. Chtějí tak Pražanům nabídnout možnost zvolit si za svůj vánoční strom takový stromek, který možná nesplňuje všechny náročné parametry dokonalého vánočního stromu, ale jehož zato po Vánocích nečeká smutný osud u kontejnerů nebo na skládce. Lesníci připravili celkem 250 jedliček, které bude možné na jaře vysadit buď na zahradu, anebo přímo do lesa mezi ostatní stromy. Společné vysazování bývalých vánočních jedliček organizace plánuje na 7. dubna 2018 v Kunratickém lese.

Vojenské lesy letos vysadí 12 a půl milionu stromů

Většina nových stromů byla u státního podniku Vojenské lesy a statky (VLS) vysazena během prvních třech kvartálů letošního roku. Jde o 9 a půl milionu sazenic. Více než polovinu z nich přitom tvoří listnaté dřeviny. Na příští rok podnik plánuje vysadit až 20 milionů sazenic.  

Boubín je pro turisty až do února uzavřen

Až do 10. února příštího roku bude pro návštěvníky uzavřen vstup do Národní přírodní rezervace Boubín. Od 10. listopadu jsou uzavřeny všechny turistické trasy, včetně cesty okolo Boubínského pralesa i přístupových komunikací k rozhledně Boubín.

Ministerstvo zemědělství: Kalamitní dříví musí z lesa do konce března, ostatní těžba zakázaná není

Ministerstvo zemědělství včera vydalo nařízení, podle kterého musí vlastníci lesů odstranit do konce března příštího roku dřevo napadené kůrovcem nebo poničené letošními vichřicemi. Ostatní, takzvaná úmyslná těžba, zakázaná však není.