Vzdělávání

Vojenské lesy a statky zvou děti a studenty do soutěže YPEF 2018

Možnost zúčastnit se letošního ročníku YPEF (Young People in European Forests – Mladí lidé v evropských lesích)  již tradičně nabídnou dětem Vojenské lesy a statky na všech svých lesnických divizích, karlovarští lesníci VLS dokonce dvakrát. 

Noc vědců láká na molekulární kuchyni nebo nanokouzelnickou šou

Národní zemědělské muzeum v Praze na Letné zve všechny zvídavé duše k ojedinělým zážitkům. V pátek 6. října od 18 do 24 hodin mohou návštěvníci nahlédnout pod pokličku vědy a výzkumu. A to doslova, protože součástí akce s názvem Noc vědců, bude také molekulární kuchyně, prezentace brambor, jako zdravé zeleniny nebo přednáška o výhodách naklíčených luštěnin. Chybět nebudou ani nejrůznější soutěže pro děti a dospělé. Tématem letošního ročníku Noci vědců je Mobilita. Jak se toto téma prolíná jednotlivými vědními obory, včetně lesnictví, ukáží prezentace výzkumných ústavů, zřizovaných Ministerstvem zemědělství.

Ukaž, co pro tebe znamená les!

Lesy, naše obecné blaho – to je ústřední téma mezinárodní umělecké soutěže, do které se mohou zapojit všechny děti z Evropy ve věku od 5 do 19 let. Soutěž vyhlašuje organizace FAO (Food and Agriculture Organization of the United Nations) u příležitosti Evropského týdne lesů 2017. Děti v ní  vyjádří, co si myslí o evropských lesích a jejich mnoha výhodách a sdílet svou tvorbu s ostatními v Evropě. Zdařilá díla se mohou dostat až na říjnovou výstavu Evropského týdne lesů ve Varšavě nebo na speciální kalendář vydaný k této příležitosti.

Spolupráce národních parků Šumava a Bavorský les je velmi úspěšná

Projekt lesní dílny, který se pro Středisko environmentální výchovy v Kašperských Horách začne realizovat ještě letos, je už v pořadí osmým přeshraničním projektem, který se může uskutečnit díky velmi úzké spolupráci Správ národních parků Šumava a Bavorského lesa.

Týden lesů letos ve znamení dřeva

Po roce se opět hlásí o slovo již tradiční akce Týden lesů. Ačkoliv oficiálně se tato celorepubliková  oslava  letos koná od 8. do 12. května, na řadu zajímavých soutěží a exkurzí se mohou děti i dospělí těšit po celý květen.  Letos se Týden lesů nese ve znamení dřeva. Téma totiž zní: Dřevo je cesta k rovnováze na Zemi.