Tag Archives: Krkonošský národní park

Kontroly odběrných míst vody pro zasněžování krkonošských sjezdovek odhalily nedostatky

Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) provedla ve spolupráci s příslušnými vodoprávními úřady (MěÚ Trutnov, MěÚ Vrchlabí, MěÚ Jilemnice) a Českou inspekcí životního prostředí a za účasti provozovatelů krkonošských skiareálů preventivní kontroly odběrných míst pro zasněžování.  Kontroly se uskutečnily koncem loňského roku v Peci pod Sněžkou, Janských Lázních, Horní Malé Úpě, Dolním Dvoře, Strážném, Špindlerově Mlýně a Rokytnici nad Jizerou.  Dvacet kontrol zjistilo deset drobných nedostatků a jeden nedostatek závažný.

Správa Krkonošského národního parku letos zpracovala rekordní objem kůrovcového dříví

Situaci s přemnožením lýkožrouta smrkového řeší lesníci i na území Krkonošského národního parku (KRNAP). Letos byla správa parku nucena zpracovat rekordní objem kůrovcem napadeného dřeva – více než 52 tisíc metrů krychlových. Díky maximálnímu nasazení krkonošských lesníků se však daří masivní šíření kůrovce brzdit.

Skauti o prázdninách pomohli krkonošským lesům

Dospívající skauti a skautky z celého Česka v minulých třech měsících pomáhali v Krkonoších s odkorňováním kůrovcem napadených stromů, které musely padnout, ale jejich dřevo v lese zůstalo. Skauti vyslyšeli výzvu vedení organizace Junák - český skaut k pomoci Krkonošskému národnímu parku, který se vinou vysokého stavu populace lýkožrouta smrkového nachází ve vážné situaci.

Skauti vyrazí do boje s kůrovcem

Junák – český skaut chystá jednu z největších akcí zaměřenou na ochranu přírody za poslední léta. Vedení organizace vyzvalo své členy a členky starší patnácti let, aby zvážili možnost zapojit se do pomoci Krkonošskému národnímu parku, který se vinou přemnožení lýkožrouta smrkového nachází ve vážné situaci. První skupiny skautských dobrovolníků vyrazí již během června.

Krkonošská kampaň Není zvěř jako zvěř poukazuje na množství odpadků po nepořádných turistech

Krkonošský národní park (KRNAP) vyrazil do boje s odpadky, které po sobě v přírodě zanechávají nepořádní turisté. Ve středu 29. května odstartovala Správa KRNAP osvětovou informační kampaň Není zvěř jako zvěř. Jejím cílem je upozornit návštěvníky krkonošské přírody, aby dbali na to, že po nich v parku nesmí zůstávat odpadky. Loni navštívilo Krkonošský národní park a jeho ochranné pásmo téměř 3,8 milionu lidí. To je úctyhodné číslo, které dokazuje, že příroda Krkonoš je stále lákavější cílovou destinací. Negativním dopadem turistických výletů je ale znečišťování přírody.