Category Archives: Myslivost

U Aše byla založena nová rezervace divokých koní

Nová rezervace divokých koní vznikla u obce Krásná, v lokalitě Štítary, nedaleko Aše. Tři klisny divokých koní sem byly přemístěny z milovické rezervace velkých kopytníků na Nymbursku.

Podle odborníků neměl lov vlků na Slovensku vliv na škody na hospodářských zvířatech

Různorodé přístupy k ochraně vlka v Evropě představují příležitost k testování účinnosti různých způsobů řešení konfliktů. Příkladem je Slovensko, kde po šetření Evropské komise v roce 2013 stát výrazně omezil lov vlků. Druh získal celoroční ochranu hlavně podél hranic s Českem, Polskem a Maďarskem.

Objeven nový druh ptáka pro Českou republiku, rarita málem skončila v popelnici

Buřníček žlutonohý (Oceanites oceanicus) se stal 404. ptačím druhem pozorovaným na území České republiky.

Dravci v budkách pomohli snížit počty hrabošů na Břeclavsku

Úspěšnou sezónu mají za sebou dravci a sovy v budkách břeclavských ochránců přírody. V 80 budkách umístěných zejména ve větrolamech a remízcích zahnízdilo 60 párů poštolek obecných, 10 párů kalousů ušatých a 3 páry puštíků obecných. Celkově vyvedli tito dravci a sovy více než 200 mláďat. Obsazenost budek i hnízdní úspěšnost byla vysoká zejména proto, že byl dostatek jejich nejčastější potravy – hrabošů polních. Predátoři fungují jako přirozená biologická ochrana polních kultur a jejich přítomnost je potřebná pro udržování rovnováhy v přírodě.

VLS zvou veřejnost na tradiční sváteční výlov v kulisách Šumavy

Vojenské lesy a statky ČR zvou veřejnost na sváteční výlov Dolanského rybníku u Boletic, který se odehraje 28. října od 8.00 do 16.00 hodin. Na návštěvníky akce bude čekat bohatý doprovodný s lesní pedagogikou a kvízy pro děti i dospělé, „čudlaření“ na přilehlém malém rybníčku, soutěž o poukaz na vánoční kapry i další produkty z Vojenských lesů, bohaté občerstvení s rybími specialitami na hrázi i speciální menu v restauraci Resortu Olšina.