Tag Archives: YPEF

Jaká je příroda pohledem dětí, studentů i dospělých, ukáže řada zajímavých soutěží

Jak vidí přírodu děti v mateřinkách a v základních školách nebo studenti a jak se jejich pohled liší od pohledu dospělých, prozradí soutěže, které vypsaly nejrůznější organizace spjaté s lesnictvím a myslivostí. A přihlásit se může opravdu každý. Děti, které rády kreslí nebo skládají básně, studenti, píšící zajímavou ročníkovou nebo diplomovou práci i lidé, pro něž je zálibou fotografování rozmanitostí přírody.

Vojenské lesy a statky zvou žáky a studenty do mezinárodní soutěže YPEF 2017

Mezinárodní soutěž pro děti a mládež o přírodě, lese a lesnictví YPEF (Young People in European Forests) se opět po roce hlásí o slovo - začne již během ledna. I letos se v České republice uskuteční v režii lesnických a vzdělávacích institucí. Jednou z nich jsou Vojenské lesy a statky ČR, s. p. Lesní pedagogové z VLS  připravují místní kola soutěže na Příbramsku, Českokrumlovsku i Karlovarsku a Olomoucku, ale také na Liberecku. Nově se tříčlenná družstva mohou zúčastnit místních kol u VLS také v Klášterci nad Ohří, Podbořanech na Ústecku a v Plumlově na Vyškovsku. VLS uspořádají místní kola již potřetí a potřetí jich bude více než v loňském roce. Soutěž YPEF 2017 se uskuteční u VLS ve dnech 23. až 31. ledna 2017.

Mezinárodním kolem byl 5. ročník YPEF 2014/2015

Ve dnech 21. – 25. 9. 2015 se v Rumunském Busteni uskutečnilo mezinárodní kolo soutěže YPEF – Mladí lidé v evropských lesích. Českou republiku reprezentovalo vítězné družstvo z národního kola z České lesnické akademie Trutnov ve složení: Karolína Hušková, Vojtěch Hladík, František Buben.