Jaká je příroda pohledem dětí, studentů i dospělých, ukáže řada zajímavých soutěží

Jak vidí přírodu děti v mateřinkách a v základních školách nebo studenti a jak se jejich pohled liší od pohledu dospělých, prozradí soutěže, které vypsaly nejrůznější organizace spjaté s lesnictvím a myslivostí. A přihlásit se může opravdu každý. Děti, které rády kreslí nebo skládají básně, studenti, píšící zajímavou ročníkovou nebo diplomovou práci i lidé, pro něž je zálibou fotografování rozmanitostí přírody. Pro děti

Mé toulky za zvěří – pro všechny děti do 15 let. Stačí namalovat, nakreslit či vytvořit grafiku na téma zvěře a přírody. Tradiční, již 15. ročník výtvarné soutěže, je letos rozšířen o soutěž básnickou! Složte báseň o nějakém druhu naší zvěře. Uzávěrka je 28. 4. 2017, do kdy je třeba díla zaslat Českomoravské myslivecké jednotě.

Zvířata v našich lesích – výtvarná soutěž pro žáky MŠ a ZŠ, tentokrát na téma Šelmy našich lesů. Uzávěrka 28. dubna 2017.

Mravenci očima dětí – výtvarná soutěž Vojenských lesů a statků pro všechny předškoláky a školáky z Českokrumlovska. Uzávěrka je 15. května 2017.

YPEF – mezinárodní znalostní a praktická lesnická soutěž pro žáky a studenty základních a středních škol (viz samostatná záložka).

Pro studenty

Věda pro Zemi -Národní zemědělské muzeum vyhlásilo soutěž ve třech kategoriích, pro bakalářskou, diplomovou a doktorskou (či disertační) práci, a ve dvanácti tematických okruzích. Oceněným bude umožněno opublikování jejich práce a finanční ocenění. Přihlášky do soutěže mohou zájemci zasílat do 30. června 2017.

Stavby s vůní dřeva – studenti mohou přihlásit jakoukoli svou práci vytvořenou v době studia (ročníkovou, bakalářskou, diplomovou apod.) do dvou kategorií – Návrhy dřevěných konstrukcí a Návrhy dřevěných staveb. Uzávěrka 30. června 2017.

Pro každého

Fotosoutěž Toulky lesem s objektivem – baví Vás fotografovat a chodíte rádi do přírody? Vaše úlovky můžete zasílat až do 15. října 2017 České lesnické společnosti.

Fotosoutěž na téma houby – fotografie různých druhů hub z hradeckých městských lesů můžete zasílat až do 31.10. 2017.

Fotosoutěž Zaostřeno na Jizerky – fotografie pro kalendář 2018 můžete posílat až do 2. června 2017.

Více informací: http://www.lesnipedagogika.cz

Ilustrační foto: 123 RF

Autorské právo https://cz.123rf.com/profile_aksakalko