Tag Archives: VLS

Stádo zubrů VLS má dva nové býky z Milovic, dvě samice z Ralska poputují do nového chovu na Lipno

Chov zubrů VLS v Ralsku doplnili dva býci z chovu ochranářské společnosti Česká krajina v Milovicích. Jejich vypuštění v oboře Židlov je součástí rozsáhlé výměny, která má v rámci české části mezinárodního záchranného programu usilujícího o návrat zubra evropského do přírody, geneticky oživit tuzemské chovy.

Vojenské lesy na Libavé obnovily historický kříž na křižovatce U zeleného kříže, který připomíná zaniklou osadu i pád amerického bombardéru

Vojenské lesy a statky (VLS) obnovily v minulých dnech velký zelený dřevěný kříž na křižovatce silnic od Velkého Újezdu na Potštát se silnicí směřující na obec Slavkov. Dominantu, která dává tomuto místu jméno, zničil počátkem března silný poryv větru, lesníci VLS však nechali vyhotovit nový kříž, který na křižovatce v minulých dnech opět vztyčili.

Na vyprahlých Drahanech postavily loni Vojenské lesy další tři vodní nádrže, celkem jich přibylo 17

Další tři vodní nádrže pro vyprahlou Drahanskou vrchovinu, k tomu čtveřice tůní a další nádrž ve výstavbě, hlásí Vojenské lesy a statky (VLS) z moravského vojenského újezdu Březina. Trojice vodních děl vyrostla díky pětimilionové investici během uplynulého roku. Bude sloužit k zadržování vody v krajině a rozvoji její biodiverzity. Intenzivní chov ryb zde není plánován. Celkem na Drahanské vrchovině za posledních sedm let vybudoval podnik v rámci programu Živá voda VLS sedmnáct nádrží a rybníků.

Vojenské lesy opravily v Ralsku historické hroby z prusko-rakouské války

Péče Vojenských lesů a statků o památky a pamětní místa ve vojenských lokalitách má další splněný cíl. Státní podnik obnovil 14 válečných hrobů z prusko-rakouské války v roce 1866 u silnice z Mnichova Hradiště do Kuřívod v přírodní lokalitě bývalého vojenského újezdu Ralsko na Českolipsku.

Zalánští zanechali svoji stopu v Brdech, vysadili 750 jedlí

Obyvatelé podbrdské obce Zalány nedaleko Nepomuku v sobotu 5. listopadu zanechali budoucím generacím svůj vzkaz v podobě jedlového lesa. Ve spolupráci s místními lesníky Vojenských lesů zde vysázeli u lesní cesty Planýrka 750 sazenic jedlí.