Tag Archives: mobilní aplikace

Chystaná novela zákona o myslivosti umožní využití mobilní aplikace

Ministerstvo zemědělství připravuje novelu zákona o myslivosti, jejímž cílem je zjednodušit lov spárkaté zvěře, která způsobuje v lesích a zemědělství velké škody. Novela chce zavést úpravu plánů lovu podle reálných škod a nově stanovuje sankce za nesplnění plánu. Počítá také s jednodušším prokazováním úlovků pomocí mobilní aplikace a rozšiřuje možnosti lovu.

Projekt Senoseč na záchranu mláďat je opět velmi aktuální. Zapojit se může každý

Dobrovolníci, zemědělci a myslivci mohou aktivně chránit srnčí zvěř při květnových a červnových senosečích. Již čtvrtým rokem funguje portál http://www.senosec.cz, kde se může zaregistrovat každý, komu není lhostejné, že pod žacími stroji ročně umírají stovky mláďat. K dispozici je také mobilní aplikace, jejíž pomocí mohou zemědělci zadávat místo a čas seče. Myslivci pak informují o akcích, na které se následně přihlásí dobrovolníci. Pomocí aplikace mohou lidé hlásit úhyny nebo nálezy živých zvířat. 

Do projektu Kůrovcové info se aktivně zapojují lesníci z celé České republiky

Lesníci aktivně využívají portál KŮROVCOVÉ INFO, který umožňuje snadným způsobem sdílet informace o vývoji kůrovcovitých škůdců v různých lokalitách celé České republiky. Ti jsou v našich podmínkách společně s větrem největším ohrožením lesů a lesníci proti nim bojují mnoha metodami, mj. odchytem do feromonových pastí – tzv. lapačů.

SENOSEČ 2017: Stovky zachráněných zvířat a nová verze mobilní aplikace

Kampaň za záchranu živočichů při senoseči pokračuje. Letos k účinnější záchraně zvířat pomůže nová verze mobilní aplikace Senoseč online s novými profily pro zemědělce i myslivce, kterou vyvinula Provozně ekonomická fakulta České zemědělské univerzity. Společný projekt ČZU a Ministerstva životního prostředí běží úspěšně již třetím rokem. Jen loni se díky němu podařilo zachránit celkem 553 zvířat. Na začátku letošní sezóny je zachráněných zvířat již přes 4 stovky.

Aplikace Senoseč opět pomůže zachraňovat zvířata

 

Nadchází doba, kdy zemědělci vyrážejí posekat své louky a s ní se zvyšuje riziko, že společně s vysokou trávou nechtěně pokosí i zvířata, která se v ní ukrývají. Zejména mláďata srnčí zvěře jsou senosečí ohrožena. K jejich záchraně slouží webový portál a mobilní aplikace Senoseč on-line. Od roku 2014 na tomto projektu spolupracují Česká zemědělská univerzita, Ministerstvo životního prostředí, dobrovolníci a myslivci. Jeho využití v praxi rychle roste a díky tomu bylo loni zachráněno 553 zvířat.