Tag Archives: AsHAsL

Do konce září je možné žádat o dotace na reprodukční materiál lesních dřevin

Poslední zářijový den bude ukončeno přijímání žádostí o dotace pro rok 2017 v souladu s příslušným zákonem (§ 2j zákona č. 149/2003 Sb.), který stanovuje podmínky pro poskytování dotací na ochranu a reprodukci genofondu lesních dřevin na období 2014–2018.

Sněm lesníků na téma Národní inventarizace lesů

Ústav pro hospodářskou úpravu lesů a Česká lesnická společnost chystají na 9. listopadu XIX. Sněm lesníků na téma Národní inventarizace lesů. Uskuteční se v jednacím sále Lesů České republiky, s. p. Silvia v Hradci Králové. Seminář je určen vlastníkům lesa (či jejich zástupcům), správcům všech typů lesních majetků: obecních, soukromých, církevních i státních, osobám ze státní správy, z lesních družstev, zájmových skupin, podnikatelských subjektů v lesnictví a dřevařství a dalším, kteří se o problematiku lesů v ČR zajímají.

Mezinárodní projekt Rozvoj lesů a genofondu místních ekotypů lesních dřevin v Mongolsku pokračuje

V letošním roce byl ve spolupráci Národní asociace mongolských zemědělských družstev a Lesnicko-dřevařské komory ČR realizován tzv. malý projekt v rámci rozvojové pomoci (Local Small Scale Projects). Odborné semináře mongolských a českých lesníků zaznamenaly velký ohlas.