SVOL pro vlastníky: Užitečné informace k čerpání dotace na zmírnění dopadů kůrovcové kalamity

Vlastníte kus nebo kousek lesa a hodláte čerpat dotaci na zmírnění dopadů kůrovcové kalamity za poslední čtvrtletí roku 2017 a rok 2018? Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů (SVOL) se přes dva roky snažilo, aby nestátní vlastníci finance získali a nyní přináší nejen svým členům užitečné informace ke zdárnému zúřadování žádosti.

Co by vás mohlo zajímat:

MZe zveřejnilo na svých webových stránkách XSD šablonu určenou žadatelům, kteří data žádosti o finanční příspěvek na zmírnění dopadů kůrovcové kalamity v lesích chtějí do formulářové aplikace (modulu) pro žadatele hromadně vkládat prostřednictvím XML souboru exportovaného z vlastního výrobního/provozního SW.

Tato možnost je dobrovolná, týká se především větších vlastníků a měla by jim usnadnit práci.

Zejména u drobných vlastníků lesa se předpokládá, že budou údaje do formulářové aplikace (modulu) pro žadatele vpisovat přímo, a tudíž této zprávě nemusí věnovat svou pozornost.

Zveřejněny jsou dvě varianty šablony – jedna umožňuje přípravu dat pro import všech údajů žádosti, druhá přípravu dat pro import údajů pouze pro přílohu č.1 (přehled těžeb) a pro přílohy č. 2 (soupisky dokladů). Podrobnosti ZDE.

Pravidla finančního příspěvku

Vlastníkům otevřela cestu k první finanční pomoci ze strany státu novela lesního zákona, kterou schválil Senát. V rámci jednání se ministr zemědělství Miroslav Toman veřejně zavázal k několika klíčovým krokům. Vice.

Zdroj: SVOL

Ilustrační foto: 123 RF, autorské právo https://cz.123rf.com/profile_olandsfokus