Tag Archives: zámek Ohrada

I stromy mají svůj svátek. Oslavit ho může každý, třeba výsadbou

Každým rokem 20. října slaví v České republice svůj svátek stromy. I letos je možné Den stromů oslavit různými způsoby a na mnoha místech. Otevřou se brány arboret a zahrad. Na návštěvníky čekají exkurze, prohlídky s komentářem, soutěže a také sázení stromů. Přinášíme několik tipů, jak a kdy strávit volné chvíle v přírodě a poznat zajímavá přírodní zákoutí. 

Historické fotografie lovů na zámku Ohrada

Od 23. června budou na výstavě nazvané Hony a lovy … jaké to bylo v Národním zemědělském muzeu Ohrada k vidění reprodukce historických fotografií s tematikou myslivosti. Díky fotografiím pořízeným do roku 1918 si návštěvníci mohou představit a zkoumat vývoj kultury myslivosti a organizaci lovů, ať už je to dobové oblečení nebo způsob vystupování dle postavení v tehdejší společnosti. 

Výstava Les pramenů – příběhy lesů

Národní zemědělské muzeum společně a Lesy České republiky zvou širokou veřejnost na zážitkovou a vzdělávací výstavu Les pramenů - příběhy lesů. Výstava začíná právě dnes na zámku Ohrada u Hluboké nad Vltavou. Slavnostní vernisáž  je naplánována na 15. hodinu. Výstava nabídne výjimečné zážitky, poznání i hru a vtáhne vás do hlubin hlubockých lesů.