Tag Archives: školkařství

Smrk by neměl být prokletou dřevinou, shodují se lesníci i vědci

Smrk ztepilý je dřevinou, která by měla i v obnově lesů po kůrovcové kalamitě hrát důležitou roli. Shodují se na tom nestátní vlastníci lesů, vědci i akademici z oboru lesnictví i představitelé dřevozpracujícího průmyslu. Zásadní je podle nich vyvarovat se rozsáhlých monokultur smrku ve středních i vyšších polohách a rozsáhlých stejnověkých porostů.

Školkaři z Vojenských lesů a statků na podzim vyexpedují dva miliony sazenic

Školkaři státního podniku Vojenské lesy a statky ve středisku ve Lhotě u Staré Boleslavi prezentovali podzimní dvoumilionovou produkci, v níž převládá buk (1,2 milionu), ale nechybí ani další tradiční dřeviny včetně borovice a smrku. Část podzimní produkce Vojenské lesy a statky v nejbližších dnech poprvé uskladní v nové skladovací a expediční hale, která využívá unikátní technologii ze Skandinávie.

Nová příručka poradí, jak založit pestrý a bohatý les

Na stráce http://www.vulhm.cz/…/vydavat…/lesnicky_pruvodce/LP_1_18.pdf  je ke stažení certifikovaná metodika, která poskytuje praktické návrhy pro širší využívání sadebního materiálu kategorie listnatých poloodrostků a odrostků nové generace (PONG) při zakládání lesa na vybraných ekologicky nebo produkčně specifických lesních stanovištích a na modelových typech pozemků určených k obnově lesa, k zalesnění a k lesnické rekultivaci. Praktickou příručku vydal Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i. v ediční řadě Lesnický průvodce.