Tag Archives: naučná stezka

Hájecké putování – nová naučná stezka v Praze

V okrajových částech Prahy je řada oblastí, kde nepoznáte, že jste na území hlavního města. Malebná údolí potoků, zemědělská krajina s mezemi a solitérními stromy, malé vesničky. Přesně takové je okolí Hájku u Uhříněvsi na východním okraji Prahy, kam Vás zavede nejnovější naučná stezka, vybudovaná Českým svazem ochránců přírody (ČSOP) v rámci programu NET4GAS Blíž přírodě.

Brdské infocentrum v Obecnici nově s rozšířenou realitou: Potkat v Brdech lišku, jelena nebo puštíka může každý

Jelena evropského, lišku nebo puštíka obecného může v brdských lesích potkat od prvního prázdninového dne každý. Navíc se s těmito zástupci obyvatel českých lesů na naučné stezce Klobouček může také vyfotit, nebo si je „virtuálně“ pohladit. To vše díky programu rozšířené reality, který s příchodem prázdnin spustil správce lesů ve středních Brdech, státní podnik Vojenské lesy a statky v nově zrekonstruovaném informačním centru v Obecnici.

Nezapomenutelná příroda a málem zapomenutá historie na naučné stezce

Český svaz ochránců přírody Pantoflíček v blízkosti obce Slavkov na Uherskobrodsku otevřel pro veřejnost novou naučnou stezku nazvanou Kronika slavkovské krajiny. Ta návštěvníkům představuje přírodní bohatství zdejší krajiny, ale významným dílem také partyzánský odboj, díky kterému obec proslula v závěru II. světové války. Naučná stezka byla financována společností NET4GAS v rámci programu Blíž přírodě.

Do brdských hvozdů s virtuálním lesníkem: VLS otevřely novou stezku s geolokační aplikací

Vojenské lesy a statky v úterý 16. listopadu otevřely novou okružní naučnou stezku v CHKO Brdy z Orlova na Třemošnou. Návštěvníci na ní však nenajdou žádné informační tabule ani značky a další tradiční turistický mobiliář. Především děti lesem provede virtuální lesník Jirka, který jim ukáže na trase zábavnou a hravou formou druhy stromů, přírodní zvláštnosti i konkrétní příklady lesnického hospodaření. To vše díky speciální lokační aplikaci, kterou si návštěvníci mohou zdarma stáhnout do mobilu.

Nová místa Blíž přírodě – ovocný sad na Říčansku a naučná stezka na Třebíčsku

O víkendu byly zpřístupněny hned dvě nové lokality podpořené z programu Blíž přírodě, na kterém spolupracuje Český svaz ochránců přírody a jeho generální partner, společnost NET4GAS. Jednalo se o nový sad Pod Dubinami na Říčansku a o novou naučnou stezku Bělinské údolí na Třebíčsku.