Tag Archives: Místo pro přírodu

Kampaň Místo pro přírodu letos pomohla i vážkám

Jak souvisí Rok vážek s kampaní Místo pro přírodu? Obojí vyhlásil Český svaz ochránců přírody (ČSOP). Prostřednictvím veřejné sbírky Místo pro přírodu se do vlastnictví ČSOP vykupují cenné přírodní lokality. O ty pak ochránci přírody pečují. Během končícího Roku vážek se povedlo vykoupit tři nádherné mokřadní lokality! Na čtyřech dříve vykoupených mokřadech proběhla či byla zahájena revitalizace. Na šesti se uskutečnil průzkum výskytu vážek. Podpořte, prosím, Místo pro přírodu!

Bílé potoky – další výkupy v „nejstarší soukromé rezervaci“

Český svaz ochránců přírody (ČSOP) vykoupil v rámci své kampaně Místo pro přírodu další přírodně cenné pozemky v Bílých Karpatech. Jsou součástí lokality Bílé potoky nedaleko Valašských Klobouků. Díky darům veřejnosti prostřednictvím stejnojmenné veřejné sbírky (účet číslo 9999922/0800) bylo zachráněno již téměř 180 hektarů přírodně zajímavých pozemků po celé republice.

Další Místo pro přírodu – cenný mokřad pod dálničním mostem

Český svaz ochránců přírody (ČSOP) vykoupil v rámci své kampaně Místo pro přírodu další cenný mokřad, tentokrát nedaleko Kynšperku nad Ohří. Díky darům veřejnosti prostřednictvím stejnojmenné veřejné sbírky (účet číslo 9999922/0800) bylo zachráněno již více než 170 hektarů přírodně zajímavých pozemků po celé republice.

Bradáčovské mokřady – další Místo pro přírodu na Podblanicku

Český svaz ochránců přírody (ČSOP) vykoupil v rámci své kampaně Místo pro přírodu dva pozemky o výměře 1,18 ha na další pozoruhodné mokřadní lokalitě na Podblanicku. Lokalita s výskytem řady vzácných druhů rostlin a motýlů je již šestým Místem pro přírodu v tomto regionu a pětačtyřicátým v republice. Místa pro přírodu jsou vykupována díky darům veřejnosti prostřednictvím stejnojmenné veřejné sbírky (účet číslo 9999922/0800).