Tag Archives: Den otevřených lesů

Nestátní vlastníci lesů chystají 18. května už třetí ročník akce Den otevřených lesů

Stejně jako v předchozích dvou letech „otevřou“ letos nestátní vlastníci své lesy veřejnosti prostřednictvím akce Den otevřených lesů. Třetí ročník pořádá SVOL a jeho členové na více než čtyřech desítkách míst v republice v sobotu 18. května.

Druhý ročník akce nestátních vlastníků lesů „Den otevřených lesů“ přilákal tisíce návštěvníků

V sobotu 13. května proběhl na čtyřiceti místech republiky pod záštitou ministra zemědělství Zdeňka Nekuly 2. ročník akce pro širokou veřejnost „Den otevřených lesů“. Jejím pořadatelem je Sdružení vlastníků obecních, soukromých a církevních lesů v ČR (SVOL) a jeho členové. Do lesů přišly tisíce malých i velkých návštěvníků.

Druhý ročník akce nestátních vlastníků lesů „Den otevřených lesů“ proběhne 13. května

V sobotu 13. května proběhne na různých místech republiky pod záštitou ministra zemědělství Zdeňka Nekuly 2. ročník akce pro širokou veřejnost „Den otevřených lesů“. Jejím pořadatelem je Sdružení vlastníků obecních, soukromých a církevních lesů v ČR (SVOL) a jeho členové. Hlavním cílem je zviditelnění vlastníků lesů a jejich přístupu k péči o les. Podrobnosti k akci jsou uvedeny na webu www.denotevrenychlesu.cz.

Den otevřených lesů – Nestátní vlastníci ukáží veřejnosti, proč je důležité v lese hospodařit

Přiblížit veřejnosti práci a priority nestátních vlastníků lesů. Ukázat principy trvale udržitelného hospodaření v lese a jejich důležitost pro vyrovnání se s dopady klimatické změny. Připomenout, co vlastníci prostřednictvím svého majetku poskytují celé společnosti. To jsou hlavní cíle pilotního ročníku akce Den otevřených lesů, která proběhne 18. června 2022 po celé republice. Jejím pořadatelem je Sdružení vlastníků obecních, soukromých a církevních lesů v ČR (SVOL).