Poslední „Víkendy pro přírodu“ v roce 2023

Máte jednu z posledních možností zúčastnit se letos prací v terénu v rámci kampaně Víkend pro přírodu, kterou zaštiťuje Český svaz ochránců přírody. V říjnu můžete přespat v Botanické zahradě v Bečově nad Teplou, nebo na Den vzniku samostatného československého státu si s rodinou na Kosíři zasadit strom.

O víkendu 7. – 8. 10. 2023 proběhne Olzohrab 7 – jak již název napovídá, jedná se o letošní sedmou akci tohoto typu, kdy v Kopytově parta nadšenců a příznivců ČSOP Cieszynianka budou kosit a hrabat místní louky, o které se pravidelně starají. Akce bude probíhat i následující víkend.

Na další akci se přesuneme do Bečovské botanické zahrady, kde dochází k pravidelné podzimní údržbě a tvorbě nových expozic. Jiří Šindelář, předseda místní organizace, zajistil ubytování v ekocentru přímo v botanické zahradě, čeká vás tak i pobyt ve zcela zavřené botanické zahradě. Místní jezírko, které je dominantou zahrady, vás tak jistě učaruje i ve večerních hodinách.

Eva Zatloukalová společně s RS IRIS na 28. 10. 2023 připravili pro veřejnost akci sázení v sadu na Kosíři. Akce je vhodná pro rodiny s dětmi, pro každou rodinu bude připraven strom, který si v sadu může zasadit. Zájemci se budou moct zapojit i při čištění ptačích budek.

Akce kampaně Víkend pro přírodu jsou letos již téměř u konce, ale již nyní se připravují akce na rok 2024. Sledujte naše sociální sítě a webové stránky, kde pravidelně informujeme o nadcházejících akcích.

Najdete nás na Facebooku i Instagramu. Jak probíhaly jednotlivé akce, se dočtete na našich webových stránkách v sekci „Příběhy z akcí“, kde se někteří organizátoři pochlubili, jak jejich akce proběhla. Najdete zde i odkazy na fotografie z jednotlivých akcí.

Kampaň Víkend(y) pro přírodu byla letos podpořena grantem Ministerstva životního prostředí.

Zdroj: Český svaz ochránců přírody

Ilustrační foto: archiv ČSOP