Nový portál o africkém moru prasat sdružuje důležité informace pro myslivce i veřejnost

Všechny aktuální informace o zákeřné nemoci, která nyní decimuje divoká prasata na Zlínsku, přináší nový webový portál Africkymorprasat.cz. Portál je projektem časopisu Svět myslivosti a partnerem stránek je Státní veterinární správa. Projekt vznikl jako reakce na výskyt afrického moru prasat v České republice. Záměrem tvůrců portálu je přinášet na jednom místě aktuální a potřebné komplexní informace, které mohou napomoci zabránit šíření této nebezpečné nákazy.

Na webových stránkách budou publikovány aktuální informace o šíření nákazy, pokyny pro uživatele honiteb, či odborné články a názorové příspěvky.

Primárně je web určen pro myslivce, ale potřebné informace by mohl v budoucnu přinášet také chovatelům prasat. Pokyny, jak se zachovat při nálezu uhynulého prasete zde nalezne i laická veřejnost.

Plánováno je rozšíření portálu o lokalizační aplikaci, umožňující rychlý a jednoduchý kontakt nálezce uhynulého prasete s místně příslušnou krajskou veterinární správou, včetně sdílení polohy nalezeného kadáveru.

Odkaz na stránky: http://www.africkymorprasat.cz

Ilustrační foto: 123 RF Autorské právo: https://cz.123rf.com/profile_mikelane45