Nejen na Okoř nás dovede půlkulaté Setkání s přírodou

Píseň Na Okoř je cesta si jistě budou pobrukovat někteří účastníci letošního ročníku Setkání s přírodou, které nás mimo jiné zavede na botanickou vycházku právě na Okoř. Na jiných místech zase navštíví mokřady, motýlí a netopýří lokality či zkamenělé útesy. Tradiční červnová kampaň Českého svazu ochránců přírody Setkání s přírodou se letos uskuteční už po patnácté. Přijďte ve dnech 10. 19. června navštívit jednu z komentovaných exkurzí do přírody. Konají se po celé České republice a určitě bude co k vidění. Seznam akcí naleznete na www.setkanisprirodou.cz

Těšit se můžete např. na oblíbené akce Setkání s netopýry, které pořádá základní organizace ČSOP Nyctalus v čele s paní Dagmar Zieglerovou. Za pražskými netopýry se tentokrát vydáme do Divoké Šárky a na Branické skály. A kdy jindy za netopýry vyrazit než právě během letošního Roku netopýrů. O Roce netopýrů se více dozvíte na www.roknetopyru.cz, případně si na akci můžete pořídit stylové netopýří tričko na www.obchudekcsop.cz.

S dětmi se můžete vydat třeba na Setkání se studánkami, kde je pro děti po akci připraveno i opékání buřtů, tuto akci zajištuje dětský oddíl Hafery pod základní organizací ČSOP Dolní Bečva.

Pro ty, kteří mají rádi mokřady a říčky, máme připravené Setkání s přírodou beskydských podmáčených smrčin a rašelinných luk, Setkání s mokřady Dolní Liběchovky, Setkání u Libockých mokřadů či Setkání u říčky Stropnice nebo Setkání s žabkami. Akce se konají v různém čase na různých místech, při troše štěstí se dají zvládnout všechny.

Foto: okáč strdivkový

Vášniví ornitologové i ornitologové amatéři se mohou těšit na setkání v CHKO Poodří, kde je ČSOP Alces zavede kolem rybníků v Polance nad Odrou a budou se pozorovat nejen ptáci, ale i místní vážky a vodní breberky.

Na brouky a motýly se můžete vydat do Prostějova, akce je směřovaná na dříve narozené, ale na své si přijdou všichni. Procházka bude s entomologem Vojtěchem Jiříčkem.

Za ovocem se vydáme do Chlumu sv. Máří, kde se tradičně projedeme po starém třešňovém sadu včetně nahlédnutí do života včel, kterým bude věnován i doprovodný program této exkurze.

A v neposlední řadě si na své přijdou i dobrodruzi a vášniví paleontologové – po stopách zkamenělých útesů u Koněprus se vydáme s RNDr. Radkem Štěpánkem, Ph.D.

Foto: stehenáč nahnědlý

Všechny informace a akce naleznete na www.setkanisprirodou.cz

Zdroj: Český svaz ochránců přírody