Dobrovolníci pomohou zalesnit Hostýnské vrchy

Nejen Lesy České republiky (LČR) budou během října obnovovat za pomoci veřejnosti lesní holiny po kůrovcové kalamitě. Týden před velkou zalesňovací akcí LČR, která se uskuteční na několika místech České republiky, se chystají dát dobrovolníkům do rukou lopaty a sazenice, také Arcibiskupské lesy a statky Olomouc (ALSOL). Akce s názvem Pojďme zalesnit Hostýnské vrchy! se uskuteční v sobotu 12. října od 9 do 14 hodin.

Sázet se bude na kalamitní holině za u obce Rajnochovice. „Naším úkolem bude vysadit mladé sazenice stromků podle pokynů našich lesnických kolegů, kteří popíší princip správné výsadby a vysvětlí, proč je důležité nevysazovat stromky tam, kde nepatří. Každý si může vysadit libovolný počet stromků různých druhů dle svého výběru. Čerstvě zasazený stromek může šikovný sazeč označit štítkem se svým jménem. Pro děti máme připraveny malé odměny,“ uvádí ALSOL.

Výsadba bude probíhat na pasece, proto je vhodné pohodlné oblečení, pevná obuv, případně pracovní rukavice. Nářadí bude zajištěno.

Více informací: https://alsol.cz/aktuality/novinky/pojdme-zalesnit-hostynky

Ilustrační foto: 123 RF, autorské právo http://cz.123rf.com/profile_dutchlight