Další divočák pozitivní na africký mor prasat mimo ohradníky v rizikové oblasti

Dne 27. prosince 2017 byl mimo území ohraničené pachovým a elektrickým ohradníkem v oblasti zamořené africkým morem prasat (AMP) na Zlínsku nalezen další uhynulý divočák pozitivní na africký mor prasat.

Podle informací Státní veterinární správy jde o lončáka, který byl nalezen jako čerstvě uhynulý v katastrálním území Kudlov. Jde opět o oblast jižně od prostoru obehnaného ohradníky, ale na západ od místa nálezu prvních pěti kusů z území vně ohradníků.

Dne 21. prosince 2017 bylo jižně od území ohraničeného pachovým a elektrickým ohradníkem v oblasti zamořené africkým morem prasat (AMP) na Zlínsku nalezeno pět uhynulých kusů černé zvěře pozitivních na AMP. Jde o první pozitivní nálezy mimo ohradníky v rizikové oblasti.

V katastrálním území Lípa byly na malém území nalezeny dvě bachyně, lončák a dvě selata. Podle informací Státní veterinární správy šlo o úhyny staré 10–14 dní.

V předchozích dnech (mezi 16. a 22. prosincem) bylo v rizikové oblasti (uvnitř ohrazeného území) nalezeno celkem šest uhynulých kusů černé zvěře a všechny byly pozitivní.

K 28. prosinci se čekalo na výsledek vyšetření vzorků z pěti dalších uhynulých divočáků.

Zdroj: http://www.africkymorprasat.cz/

Ilustrační foto: 123 RF

Autorské právo: http://cz.123rf.com/profile_photocech