Vysadit nový les může každý. Stačí se přihlásit

Veřejnou brigádu pro rodiny s dětmi, skauty, turisty, místní obyvatele, zkrátka pro každého, kdo chce, organizuje v lesích na Bruntálsku a Šternbersku v sobotu 3. a 10. listopadu podnik Lesy České republiky. Stačí se jen registrovat a včas dorazit na místo. Bude se zalesňovat, tedy vysazovat v lesích sazenice, dále vysévat semena dřevin, uklízet klest po těžbě nebo čistit Trusovický potok.

„Vycházíme vstříc účastníkům našich besed, kteří chtěli pomoci v lese. Brigády pro veřejnost i pro školy organizujeme na řadě míst, 20. října například na Lesní správě Šternberk pomohly desítky gymnazistů z Uničova,“ uvedl Ondřej Kopecký, vedoucí odboru marketingu a komunikace z podniku Lesy ČR. Prvním krokem je registrace na https://vzajmulesa.cz/udalosti/„Účastníci dostanou mail s detailním popisem místa setkání i akce. Dozvědí se hned také o tom, že už je kapacita zaplněná, ale pokud se místo uvolní, ozveme se,“ pokračuje Kopecký.

Na Bruntálsku se obě soboty všichni setkají na odbočce asi dva kilometry před Horním Benešovem. Na Šternbersku se sejdou 3. listopadu u Těšíkovské kyselky a 10. listopadu pak u Radíkovské věže nad obcí Radíkov u Olomouce asi tři kilometry od Svatého Kopečku. Na obou místech se začne o půl deváté ráno a skončí kolem 15. hodiny. Připraven bude sadební materiál, pracovní náčiní a malé občerstvení. Doporučena je pevná obuv a pracovní podzimní oblečení do lesa.

Podle tiskové zprávy podniku Lesy České republiky, red.

Foto: Gymnázium Uničov, Zasaď stromy na Bradle, 20. 10. 2018