Tag Archives: záchrana zvěře

Českomoravská myslivecká jednota chystá program na záchranu drobné zvěře

Ekologická komise ČMMJ připravila pro myslivce na letošních výstavách Silva Regina v Brně a Natura Viva v Lysé nad Labem workshop na téma Drobná zvěř a její životní prostředí - správná praxe, možnosti a postupy financování pro zajištění požadovaného biotopu.

SENOSEČ 2017: Stovky zachráněných zvířat a nová verze mobilní aplikace

Kampaň za záchranu živočichů při senoseči pokračuje. Letos k účinnější záchraně zvířat pomůže nová verze mobilní aplikace Senoseč online s novými profily pro zemědělce i myslivce, kterou vyvinula Provozně ekonomická fakulta České zemědělské univerzity. Společný projekt ČZU a Ministerstva životního prostředí běží úspěšně již třetím rokem. Jen loni se díky němu podařilo zachránit celkem 553 zvířat. Na začátku letošní sezóny je zachráněných zvířat již přes 4 stovky.

Aplikace Senoseč opět pomůže zachraňovat zvířata

 

Nadchází doba, kdy zemědělci vyrážejí posekat své louky a s ní se zvyšuje riziko, že společně s vysokou trávou nechtěně pokosí i zvířata, která se v ní ukrývají. Zejména mláďata srnčí zvěře jsou senosečí ohrožena. K jejich záchraně slouží webový portál a mobilní aplikace Senoseč on-line. Od roku 2014 na tomto projektu spolupracují Česká zemědělská univerzita, Ministerstvo životního prostředí, dobrovolníci a myslivci. Jeho využití v praxi rychle roste a díky tomu bylo loni zachráněno 553 zvířat.