Tag Archives: vodní toky

Kvůli nedostatku sněhu může chybět voda v tocích. Velké přehrady jsou připraveny

Přestože deště z posledního týdne na většině území alespoň dočasně zvýšily průtoky ve vodních tocích, zásoby vody ve sněhu zůstávají minimální. V porovnání s loňským rokem jsou celkové zásoby přibližně desetkrát nižší, v okolí některých přehrad dokonce nulové. Silně podnormální zůstávají i hladiny podzemních vod. Na většině vodních děl snížili vodohospodáři odtoky na minimální hodnoty, aby zajistili dostatek vody pro jarní a letní měsíce.

Kontroly odběrných míst vody pro zasněžování krkonošských sjezdovek odhalily nedostatky

Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) provedla ve spolupráci s příslušnými vodoprávními úřady (MěÚ Trutnov, MěÚ Vrchlabí, MěÚ Jilemnice) a Českou inspekcí životního prostředí a za účasti provozovatelů krkonošských skiareálů preventivní kontroly odběrných míst pro zasněžování.  Kontroly se uskutečnily koncem loňského roku v Peci pod Sněžkou, Janských Lázních, Horní Malé Úpě, Dolním Dvoře, Strážném, Špindlerově Mlýně a Rokytnici nad Jizerou.  Dvacet kontrol zjistilo deset drobných nedostatků a jeden nedostatek závažný.

Lesy ČR letos investují do vodohospodářských staveb 200 milionů korun

kobyli-potok-01

Státní podnik Lesy České republiky spravuje více než 38 tisíc kilometrů drobných vodních toků, říček, potoků, tůní i rybníků a malých vodních nádrží. Letos je připraveno na vodohospodářské projekty 200 milionů korun, o 80 milionů více, než loni.