Tag Archives: Ukliďme svět. Ukliďme Česko!

Patnáct tisíc dobrovolníků uklízelo přírodu v České republice!

Český svaz ochránců přírody má za sebou další jarní kolo kampaně „Ukliďme svět“, kterou organizuje již 31. rokem, a má již také potvrzená data z uskutečněných úklidů. Do letošního jarního kola se zapojilo přes 15 tisíc dobrovolníků, kteří po celé republice posbírali 165 tun odpadu. Akce přitom pokračuje i nadále. Jednotlivci i školy dál uklízí mimo stanovené hromadné termíny. Další společnou akcí pak bude podzimní kolo, které připadá na polovinu září.

Tento víkend uklidíme svět! V Česku už potřicáté.

Český svaz ochránců přírody (ČSOP) letos opět pořádá dobrovolnické akce „Ukliďme svět“. Hlavní jarní úklidový termín je tuto sobotu 26. března. Černé skládky však tisícovky dobrovolníků budou uklízet po celý rok. Jubilejnímu třicátému ročníku akce „Ukliďme svět“ udělilo záštitu Ministerstvo životního prostředí a podporuje ji i ministryně životního prostředí Anna Hubáčková.

Ukliďme svět, ukliďme Česko! Ale až na podzim…

Organizátoři akce Ukliďme svět, ukliďme Česko z Českého svazu ochránců přírody a spolku Ukliďme Česko s politováním oznamují, že úklidové akce naplánované na letošní jaro se z důvodu vyhlášení karantény nemohou v plánovaném rozsahu uskutečnit. Až krize pomine, zdravotní vycházka do přírody přijde vhod a sebrat pár odpadků cestou lze vždycky…

Letošní akce Ukliďme svět. Ukliďme Česko! se zaměří také na prevenci

Jaro pomalu nabírá na síle a je nejvyšší čas naplánovat velký jarní úklid, vyzývají organizátoři akce Ukliďme svět, ukliďme Česko z Českého svazu ochránců přírody a spolku Ukliďme Česko. Již nyní, 3 týdny před akcí, dobrovolníci naleznou v mapě na https://www.uklidmecesko.cz/map  přes 2 tisíce  ikonek na místech, kde jsou úklidy naplánovány. Mohou k nim přidat tu svoji.

Rekordní počet dobrovolníků se letos zapojil do úklidu Česka

V letošním roce se do úklidů zapojilo celkem 157 163 dobrovolníků, kteří během 3 895 akcí uklidili 2 613 tun odpadů, uvedli u příležitosti Mezinárodního dne dobrovolníků organizátoři akce Ukliďme svět, ukliďme Česko.