Tag Archives: Ukliďme svět. Ukliďme Česko!

Tento víkend uklidíme svět! V Česku už potřicáté.

Český svaz ochránců přírody (ČSOP) letos opět pořádá dobrovolnické akce „Ukliďme svět“. Hlavní jarní úklidový termín je tuto sobotu 26. března. Černé skládky však tisícovky dobrovolníků budou uklízet po celý rok. Jubilejnímu třicátému ročníku akce „Ukliďme svět“ udělilo záštitu Ministerstvo životního prostředí a podporuje ji i ministryně životního prostředí Anna Hubáčková.

Ukliďme svět, ukliďme Česko! Ale až na podzim…

Organizátoři akce Ukliďme svět, ukliďme Česko z Českého svazu ochránců přírody a spolku Ukliďme Česko s politováním oznamují, že úklidové akce naplánované na letošní jaro se z důvodu vyhlášení karantény nemohou v plánovaném rozsahu uskutečnit. Až krize pomine, zdravotní vycházka do přírody přijde vhod a sebrat pár odpadků cestou lze vždycky…

Letošní akce Ukliďme svět. Ukliďme Česko! se zaměří také na prevenci

Jaro pomalu nabírá na síle a je nejvyšší čas naplánovat velký jarní úklid, vyzývají organizátoři akce Ukliďme svět, ukliďme Česko z Českého svazu ochránců přírody a spolku Ukliďme Česko. Již nyní, 3 týdny před akcí, dobrovolníci naleznou v mapě na https://www.uklidmecesko.cz/map  přes 2 tisíce  ikonek na místech, kde jsou úklidy naplánovány. Mohou k nim přidat tu svoji.

Rekordní počet dobrovolníků se letos zapojil do úklidu Česka

V letošním roce se do úklidů zapojilo celkem 157 163 dobrovolníků, kteří během 3 895 akcí uklidili 2 613 tun odpadů, uvedli u příležitosti Mezinárodního dne dobrovolníků organizátoři akce Ukliďme svět, ukliďme Česko.

Dobrovolníci na podzim opět uklidí Česko i celý svět

Již za měsíc se uskuteční hlavní podzimní termín dobrovolnických úklidových akcí, tentokrát opět u příležitosti celosvětové akce World Cleanup Day. Oznámili to organizátoři akce Ukliďme svět, ukliďme Česko z Českého svazu ochránců přírody a spolku Ukliďme Česko, kteří vyzývají veřejnost k aktivnímu zapojení do úklidu.