Tag Archives: Ukliďme Česko!

Ukliďme Česko – ukliďme si za humny!

Slunečné počasí posledních dnů láká k vycházkám do přírody. Tam však na nás čeká nemilé překvapení v podobě nepořádku po loňské (a bohužel i letošní) „koronaturistické“ sezóně. Pojďme s tím společně něco udělat a #UkliďmeZaHumny…

Ukliďme Česko: O víkendu uklidí dobrovolníci Česko po „koronaturistické“ sezóně

Desítky tisíc dobrovolníků vyrazí již v sobotu (19. září) na úklid po nepořádných turistech. Akce proběhne již potřetí při Celosvětovém úklidovém dni, který se koná ve více než 150 zemích. Letos jeho hlavním tématem jsou cigaretové nedopalky, které se rozkládají v přírodě zhruba 15 roků.

Organizátoři úklidových akcí: Ukliďme Česko, koronaviru navzdory!

Organizátoři pravidelných dobrovolnických akcí ze spolku Ukliďme Česko vyzývají k individuálnímu úklidu při procházkách do jarní přírody. "Pohyb na čerstvém vzduchu posiluje imunitu a je jednou z mála smysluplných činností, které lze v současné době provozovat. Proč nespojit pobyt v přírodě s jejím úklidem?" uvádí spolek.  Konání organizovaných úklidových akcí, kterých bylo naplánováno před vyhlášením stavu nouze přes 2400, je minimálně do jeho ukončení pozastaveno. Organizované úklidové akce se tak uskuteční s největší pravděpodobností až při Celosvětovém úklidovém dni, který je letos vyhlášen na 19. září.