Tag Archives: senoseA?

SENOSEČ 2017: Stovky zachráněných zvířat a nová verze mobilní aplikace

Kampaň za záchranu živočichů při senoseči pokračuje. Letos k účinnější záchraně zvířat pomůže nová verze mobilní aplikace Senoseč online s novými profily pro zemědělce i myslivce, kterou vyvinula Provozně ekonomická fakulta České zemědělské univerzity. Společný projekt ČZU a Ministerstva životního prostředí běží úspěšně již třetím rokem. Jen loni se díky němu podařilo zachránit celkem 553 zvířat. Na začátku letošní sezóny je zachráněných zvířat již přes 4 stovky.

Aplikace Senoseč opět pomůže zachraňovat zvířata

 

Nadchází doba, kdy zemědělci vyrážejí posekat své louky a s ní se zvyšuje riziko, že společně s vysokou trávou nechtěně pokosí i zvířata, která se v ní ukrývají. Zejména mláďata srnčí zvěře jsou senosečí ohrožena. K jejich záchraně slouží webový portál a mobilní aplikace Senoseč on-line. Od roku 2014 na tomto projektu spolupracují Česká zemědělská univerzita, Ministerstvo životního prostředí, dobrovolníci a myslivci. Jeho využití v praxi rychle roste a díky tomu bylo loni zachráněno 553 zvířat. 

Portál i mobilní aplikace SENOSEČ se osvědčují: Letos zachránily 553 zvířat

Webový portál SENOSEC.CZU.CZ a letos nově spuštěná mobilní aplikace SENOSEČ nesou ovoce. V letošní sezóně se díky nim podařilo před smrtí zachránit 553 zvířat, z toho 183 mláďat. To je více než trojnásobný nárůst oproti roku 2015. Na projektu spolupracují od roku 2014 Česká zemědělská univerzita, MŽP, dobrovolníci a myslivci.

Další ročník kampaně za záchranu zvířat při sečích: Ministr Richard Brabec a rektor ČZU Jiří Balík ocenili nejlepší mobilní aplikace

Záchrana živočichů ohrožených každoročně při senoseči bude v letošní sezóně jednodušší. Usnadnění přinese dobrovolníkům, zemědělcům i myslivcům sada mobilních aplikací vyvinutých k loni spuštěnému portálu SENOSEC.CZU.CZ. Nové aplikace pro chytré mobily a tablety a pro použití přímo v terénu vyvinuli studenti České zemědělské univerzity v Praze v rámci soutěže, kterou vyhlásila loni v červnu ČZU a na niž Ministerstvo životního prostředí poskytlo 100 000 korun. V soutěži o nejlepší sadu mobilních aplikací zvítězili a cenu 40 000 korun získali studenti Ladislav Böhm a Jakub Podroužek.