Tag Archives: Lesy ČR

Lidé vysadili během Dne za obnovu lesa 29 tisíc stromků

Rodinný, přátelský, pracovní a příjemně podzimní byl čtvrtý ročník Dne za obnovu lesa, který se v sobotu 23. září konal na osmi místech v zemi. Na akci Lesů České republiky dorazilo v Čechách i na Moravě 5 200 lidí, kteří vysadili 29 tisíc stromků, především buků, dubů, lip, jedlí a smrků. Počasí bylo zářijově krásné, takže žádný z účastníků určitě nelitoval času ani umazaných rukou od hlíny.

Lesy ČR zpracovávají kalamitní dříví a ve dvou oblastech žádají státní správu o krátkodobý zákaz vstupu veřejnosti do lesů

Během letošního léta poškodil silný vítr ve státních lesích asi 200 tisíc metrů krychlových dřeva. Se zpracováním se začalo okamžitě. Asi největší objem narušeného dříví je aktuálně v okolí Mostů u Jablunkova. Lesy ČR tedy požádaly Městský úřad Jablunkov o vyhlášení dočasného zákazu vstupu veřejnosti do porostů. Další žádost podnik podal Městskému úřadu v Litvínově.

Opatření proti suchu: Tůně v lesích v Libereckém kraji

Osm nových tůní na Českolipsku a jedenatřicet dalších menších tůněk vzniklo za stěnami z kulatiny v někdejších odvodňovacích kanálech Jindřichovického potoka u Jindřichovic pod Smrkem. Projekt Lesů České republiky za více než milion korun podpořil Liberecký kraj. Podnik tak pokračuje v programu „Vracíme vodu lesu“.

Lesy ČR podporují výzkumné projekty uplatnitelné v praxi

Vědecké projekty uplatnitelné v lesnické praxi každoročně finančně podporují Lesy České republiky prostřednictvím své Grantové služby. Až 120 milionů korun na ně podnik vyčlenil v letech 2023 až 2029 a prioritní témata právě zveřejnil v nové koncepci aplikovaného výzkumu.

Lesy ČR budují pro turisty novou cestu do Boubínského pralesa

Dřevěné chodníky a mostek v této době instalují Lesy ČR na náhradní trasu k Boubínskému jezírku. Už koncem června tak turisté opět nahlédnou do pralesa.