Tag Archives: Lesy ČR

Loni dosáhly Lesy České republiky dobrého hospodářského výsledku, a to i přesto, že se těžilo podstatně méně

Hospodářský výsledek Lesů ČR za rok 2023 dosáhl 3,84 mld. Kč, a to i přes výrazný meziroční pokles těžeb. Podnik obnovil 17 tisíc hektarů porostů, desítky lesních cest a nádrží, větrolamů, studánek i odpočívadel. Náklady ve výši 3,91 mld. Kč představovala pěstební činnost, která je už více zaměřená na péči a výchovu mladých lesních porostů.

Zeď u Držkovského potoka poškozenou povodněmi obnovily Lesy ČR

Opěrnou zeď mezi Držkovským potokem a frekventovanou silnicí druhé třídy v obci Držková na Zlínsku zrekonstruovaly Lesy České republiky jako správce vodního toku. V rámci projektu za dvanáct a půl milionu korun se také zpevnily břehy a opravily kamenné stupně v korytě potoka.

Soustavu čtyř tůní vytvořili vodohospodáři na Opavsku a na Krnovsku obnovili druhou vodní nádrž

Podmáčeného pozemku v lesích u obce Pustá Polom na Opavsku v Moravskoslezském kraji využili vodohospodáři Lesů České republiky a vytvořili na něm v rámci programu „Vracíme vodu lesu“ soustavu čtyř tůní. Na Krnovsku zase zrekonstruovali Dolní hájnický rybník za 6,8 mil. Kč.

Lesy ČR postavily nádrž na úpatí nejvyššího vrcholu Jizerských hor

Stavbu retenční nádrže Perlík za 7,8 milionů korun dokončily Lesy České republiky na úpatí Smrku, nejvyššího vrcholu Jizerských hor.

Světový den vody: Lesy ČR letos dokončí 180 vodohospodářských projektů

Světový den vody si 22. března připomínají Lesy České republiky. Kromě porostů totiž v celé zemi spravují i potoky a malé vodní nádrže, mokřady, tůně a rašeliniště. Ty jsou v krajině důležitým zdrojem vody. Proto do jejich výstavby, údržby a obnovy podnik vkládá prostředky. V rámci programu „Vracíme vodu“ lesu loni dokončil 185 projektů za 300 milionů korun, letos plánuje 180 staveb za 350 milionů korun.