Tag Archives: Lesy ČR

U Brněnské přehrady chtějí lesníci vyhlásit lesnický park pro veřejnost

voda-most-vev-682

Lesy na pravém břehu Brněnské přehrady, na nichž hospodaří státní podnik Lesy ČR a které často vyhledávají běžci, cyklisté, turisté, rodiny s dětmi i školní třídy, chtějí lesníci zahrnout do sítě lesnických parků. Podnik s pozemky jiný záměr nemá, nemůže a nechce je prodat.

Na Zlínsku postavily Lesy ČR dva protipovodňové objekty. Chrání obce

ppo-zlin-01

Na Hvozdenském a Vysokopolském potoce na Zlínsku loni Lesy ČR vybudovaly protipovodňová opatření. Zachytí splaveniny, tedy písek, štěrk či kameny a udrží vodu v krajině i v době sucha. Do obou vodohospodářských staveb podnik investoval 6,3 miliony korun.

Lesy ČR letos opět věnují vánoční stromky dětem

Dětské domovy, dětská centra, dětská oddělení nemocnic a další sociální zařízení, v nichž tráví Vánoce tisíce dětí v celé zemi, se mohou přihlásit o vánoční stromek ze státních lesů. Stačí poslat objednávku do 5. prosince na stránkách http://www.vanocnistromkydetem.cz.

Lesy ČR letos nabídly k pronájmu 23 honiteb

V České republice je přibližně 5800 honiteb. Tisíc z nich spravují Lesy ČR, osm set pronajímají. Výběrová řízení podnik vypisuje každým rokem. Letos chce podnik pronajmout 23 honiteb. Oproti předchozím letům se změnilo bodové hodnocení nabídek. Týká se výše nájmu a mysliveckého záměru.

Sněm lesníků na téma Národní inventarizace lesů

Ústav pro hospodářskou úpravu lesů a Česká lesnická společnost chystají na 9. listopadu XIX. Sněm lesníků na téma Národní inventarizace lesů. Uskuteční se v jednacím sále Lesů České republiky, s. p. Silvia v Hradci Králové. Seminář je určen vlastníkům lesa (či jejich zástupcům), správcům všech typů lesních majetků: obecních, soukromých, církevních i státních, osobám ze státní správy, z lesních družstev, zájmových skupin, podnikatelských subjektů v lesnictví a dřevařství a dalším, kteří se o problematiku lesů v ČR zajímají.