Tag Archives: kalamitní dřevo

Lesy ČR začaly hodnotit nabídky podané v lesnickém tendru 2020+

Celkem 213 nabídek podalo 32 zájemců o provádění lesnických činností a prodej dřeva v lesnickém tendru 2020+. Letos v září ho vyhlásily Lesy České republiky. Firmy, které uspějí, budou pro podnik pracovat podle smlouvy platné od ledna 2020 do konce roku 2024.

Vojenské lesy nabízí kalamitní dřevo na otop

Státní podnik Vojenské lesy a statky (VLS), který hospodaří ve stávajících i bývalých újezdech, spustil prodej dříví veřejnosti na otop. Státní podnik spadající do resortu ministerstva obrany tak reaguje na nedávnou akci Lesů České republiky, která veřejnosti nabízí palivové dříví z kalamitní těžby.

Sdružení vlastníků lesů: Plošný zákaz úmyslných těžeb zlikviduje nestátní vlastníky

Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů (SVOL) je proti zvažovanému plošnému zákazu mýtních úmyslných těžeb, který má sloužit jako opatření podporující rychlejší zpracování kůrovcové kalamity. Má však paušální zákaz v současné situaci nějaký smysl? Nestátní vlastníci lesů jsou toho názoru, že je takový přístup státní správy ještě více poškodí.

Skladů na kalamitní dříví je nedostatek. Ministerstvo připravilo katalog volných ploch

Podrobný elektronický katalog volných ploch využitelných k dočasnému skladování dříví připravilo Ministerstvo zemědělství (MZe) pro vlastníky lesů a zpracovatele dříví. Reaguje tak na vysokou poptávku po skladovacích prostorách vzhledem k nutné těžbě po větrných kalamitách a poškození kůrovcem.