Tag Archives: Brdy

Brdské stromsázení: Šest tisíc dobrovolníků proměnilo údolí na Velcí v ovocný sad

Přes šest tisíc dobrovolníků dorazilo v sobotu 9. září do Jinců, aby se zapojili do proměny lokality po zaniklé brdské obci Velcí. Na Výzvu vojenských lesů a statků na druhém ročníku akce Brdské stromsázení vysázeli na dva a půl tisíce třešní, hrušní a jabloní.

Vojenské lesy s partnery otevřely Dům přírody Brd na Třech Trubkách

VLS společně s partnery – Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK ČR) a obcí Strašice – symbolicky otevřely Dům přírody Brd, který vznikl v areálu loveckého zámečku Tři Trubky. Od začátku srpna zde návštěvnici naleznou rozsáhlou expozici o středočeských horách, jejich historii, legendách, ale i vzácných obyvatelích – o Brdech civilních i vojenských.

Vojenské lesy opět zvou dobrovolníky na výpravu za studánkami v Brdech

Vojenské lesy a statky ČR po dvou měsících zvou dobrovolníky na další ze série vycházek, jejichž cílem je zmapovat vodní prameny ve středních Brdech, vyčistit je a případně naplánovat opravy přístřešků jednotlivých studánek a dalších navazujících prvků. Tentokrát se s lesní pedagožkou brdské lesnické divize zájemci vydají v neděli 6. srpna do lesů nad obcí Skořice.

Brdské infocentrum v Obecnici nově s rozšířenou realitou: Potkat v Brdech lišku, jelena nebo puštíka může každý

Jelena evropského, lišku nebo puštíka obecného může v brdských lesích potkat od prvního prázdninového dne každý. Navíc se s těmito zástupci obyvatel českých lesů na naučné stezce Klobouček může také vyfotit, nebo si je „virtuálně“ pohladit. To vše díky programu rozšířené reality, který s příchodem prázdnin spustil správce lesů ve středních Brdech, státní podnik Vojenské lesy a statky v nově zrekonstruovaném informačním centru v Obecnici.

V Brdech se odehraje „Lesní bitva“ tažných koní

Přímo v reálném terénu brdských hvozdů se v sobotu 22. dubna odehraje první ročník hobby soutěže tažných koní. Akci pořádají Vojenské lesy a statky ČR (VLS) společně s podbrdskou obcí Láz v lokalitě Pourka mezi obcí Láz a Nepomuk a odehraje se v režii nadšenců do chladnokrevných koní kolem dlouholetého kočího VLS a propagátora práce koní v lese Milana Jury, který s opratěmi v ruce tahá dříví v Brdech již 25 let.