Tag Archives: Brdy

Vojenské lesy upravily v Brdech čtyři prameny na kryté studánky, na další se chystají v příštím roce

Návštěvníci Chráněné krajinné oblasti Brdy se mohou na svých toulkách zdejšími hvozdy občerstvit pramenitou vodou u čtyř nových krytých studánek. Vojenské lesy a statky, které krajinu ve středních Brdech spravují, jejich prameny obezdily kameny a umístily nad ně stříšky, které budou prameniště chránit.

Na Padrťských pláních v Brdech přibylo 11 tůní

Zadržet v Brdech více vody a vytvořit vhodné podmínky pro vzácné i běžné vodomilné živočišné i rostlinné druhy. To jsou hlavní cíle programu, který odstartovaly v roce 2018 v Brdech Vojenské lesy a statky ČR (VLS) ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK). Posledních pět let „špikují“ brdskou krajinu desítkami malých vodních ploch, tůní a napajedel. Letos k nim v rámci revitalizace plochy bývalé protitankové střelnice Padrť přibylo dalších 11 tůní.

Vojenské lesy zvou do srdce Brd na výlov Dolejšího Padrťského rybníku

VLS zvou veřejnost na výlov Dolejšího Padrťského rybníku. Výjimečná rybářská událost s doprovodným programem v kulisách drsné přírody v srdci Brd se odehraje ve středu 8. listopadu od 7.00 do 14.00 hodin.

Brdské stromsázení: Šest tisíc dobrovolníků proměnilo údolí na Velcí v ovocný sad

Přes šest tisíc dobrovolníků dorazilo v sobotu 9. září do Jinců, aby se zapojili do proměny lokality po zaniklé brdské obci Velcí. Na Výzvu vojenských lesů a statků na druhém ročníku akce Brdské stromsázení vysázeli na dva a půl tisíce třešní, hrušní a jabloní.

Vojenské lesy s partnery otevřely Dům přírody Brd na Třech Trubkách

VLS společně s partnery – Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK ČR) a obcí Strašice – symbolicky otevřely Dům přírody Brd, který vznikl v areálu loveckého zámečku Tři Trubky. Od začátku srpna zde návštěvnici naleznou rozsáhlou expozici o středočeských horách, jejich historii, legendách, ale i vzácných obyvatelích – o Brdech civilních i vojenských.