Silva Regina: Mottem je Ochrana lesa hospodařením

Po dvou letech se milovníci přírody a myslivosti mohou opět těšit na lesnický a myslivecký veletrh Silva Regina. Jako tradičně jej návštěvníci najdou na Brněnském výstavišti v kulatém pavilonu Z a jeho okolí, a to ve dnech 8. až 12. dubna.

Své místo zde bude mít, jako tradičně, i lesnický a myslivecký výzkum. Pod vlajkovou lodí Ministerstva zemědělství se představí společně s další resortní institucí – Ústavem pro hospodářskou úpravu lesa.

Letos se výstava ponese mimo jiné ve znamení 100. výročí lesnictví a myslivosti v Československu. Tomu bude věnována doprovodná výstava na galerii pavilonu Z a také třeba vzpomínka na osobnosti lesnictví a myslivosti nebo přednáška o historii loveckého, mysliveckého a lesnického povolání. Odborný doprovodný program se zaměří také na téma letošního ročníku: Ochrana lesa hospodařením. Chybět samozřejmě nemohou vystoupení trubačů, sokolníků a loveckých psů a také zajímavé aktivity pro nejmenší pod dohledem lesních pedagogů.

SILVA REGINA patří mezi největší lesnické a myslivecké veletrhy ve střední Evropě. Souběžně s ní se budou konat Mezinárodní veletrh zemědělské techniky TECHAGRO a Veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví BIOMASA.

Více informací najdete na: https://www.bvv.cz/silva-regina/

Ilustrační foto: V rámci lesní pedagogiky plní žáci a studenti zajímavé úkoly na téma příroda, les a myslivost. Archiv VÚLHM