Pro vlastníky: Příručka shrnující možnosti finančních podpor pro hospodaření v lese

Pro všechny majitele lesů připravilo Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů ČR (SVOL) příručku, která přehledně shrnuje možnosti nárokových i nenárokových finančních podpor využitelných při hospodaření v lese, a to nejen z resortu Ministerstva zemědělství, ale i Ministerstva životního prostředí, evropských fondů a krajů.

Příručka je datovaná k 5.3.2020, protože byla nachystána pro návštěvníky stánku SVOL na veletrhu Silva Regina 2020, který však byl z důvodu epidemie COVID-19 odložen na příští rok.
„Nechceme ale čekat a informace si schovávat v šuplíku. Práce v lese pokračují a vlastníci lesů vítají každou korunu, která se do lesa dostane, zvlášť v této době. Věříme proto, že uvedená příručka bude pro každého, kdo se stará o svůj les, vítanou pomůckou,“ říká tajemnice SVOL Marie Růžková.

Příručku SVOL bude průběžně pravidelně aktualizovat – např. již nyní probíhá novelizace nařízení vlády č. 30/2014 Sb. (předpokládaná účinnost 1.7.2020), připravují se jednání k příspěvku na zmírnění dopadů kůrovcové kalamity za rok 2019, Ministerstvo zemědělství plánuje na květen 2020 nové kolo úvěrů z PGRLF, na podzim bude vypsáno další kolo příjmu žádostí z Programu rozvoje venkova. Všechny změny naleznete na webu nebo i sociálních sítí SVOLu.

ZDE si můžete příručku stáhnout ve formátu PDF.

Zdroj: SVOL

Ilustrační foto: 123 RF, autorské právo http://cz.123rf.com/profile_nightman1965