Policejní drony odhalily rozdělané ohně v chráněné oblasti Brdy

Při monitorování Chráněné krajinné oblasti Brdy pomocí dronu  odhalili policisté z obvodního oddělení Příbram – venkov dvě tábořiště s rozdělaným ohněm. Lidé svým nezodpovědným chováním porušují zákon o lesích. V chráněné oblasti je velmi vysoké riziko vzniku požárů. 

Pozemní hlídka okamžitě vyjela na místo. Chvíli před devátou hodinou večerní u dopadové plochy Jordán, v místě zvaném Parmova nádržka, nalezla tři ženy ve věku 52 – 62 let, které zde měly přístřešky a nad rozdělaným ohněm si vařily. V půl desáté pak policisté vyjížděli k vrcholu Houpák, kde se nacházel 27letý muž, který tu tábořil a také si na ohni vařil. Svým jednáním čtveřice porušila zákon o lesích a za daný přestupek je stanovena pokuta do výše patnácti tisíc korun.

Další případ oznámil policii hajný. Na místě zvaném Seník pod Tokem stanovali dva lidé. Příslušníci policie zde našli dva muže starší 60 let. Byli značně překvapeni, že se tu nesmí tábořit. Pod dohledem strážců zákona stan sbalili a místo opustili. Nyní jim za porušení lesního zákona ve správním řízení hrozí pokuta až pět tisíc korun.

Během prvního pololetí letošního roku řešili policisté z obvodního oddělení Příbram-venkov 121 nepovolených vjezdů do chráněné oblasti, dále 14krát zaznamenali neoprávněné parkování a v červnu jedno rozdělávání ohně v lese.

por. Bc. Monika Schindlová, DiS.
tisková mluvčí
PČR Příbram

redakčně upraveno