Kampaň na záchranu zvířat při senosečích se opět rozjela od 1. května. Podpořte ji!

„Zachraň zvíře před sekačkou!“ Z iniciativy myslivce a karikaturisty Petra Slaby z Českolipska, kterému vadily každoroční masakry zvěře při senosečích, se stala kampaň, která má nyní díky aplikaci České zemědělské univerzity v Praze (ČZU) šanci stát se masovým hnutím s celostátními výsledky. Od 1. května je opět zprovozněn portál Senoseč online, který organizuje dobrovolnické akce a registruje termíny senosečí.

„Prosím všechny aktivní myslivce, zemědělce a dobrovolníky, kterým není lhostejný osud zvířat v tomto období, aby se zapojili do projektu a sdíleli svá data – záznamy o spatření zvěře, o sekání, o preventivních akcích. Je možné nabídnout účast dobrovolníkům. Věřím, že letošní sezóna bude zase o něco méně krvavá. Děkujeme předem za všechny zvířata,“ sdělil Radomil Holík z Fakulty dřevařské a lesnické ČZU.

Cílem projektu je v období května až srpna provést prevenci a ochranu ohrožených živočišných druhů při sklizni a senoseči za aktivní účasti veřejnosti a provozovatelů myslivecké činnosti. Záměrem a účelem projektu je navrhnout účinnou koncepci ochrany a prevence při sečení a sklizni, která by vedla ke zlepšení biodiverzity v krajině.

Provozovatelem portálu Senosečonline je ČZU za podpory ministerstva životního prostředí a časopisu Myslivost. Kampaň samozřejmě Vojenské lesy a statky podporují.

Zdroj: www.vls.cz, 2. května 2016