Dobrovolníci se již mohou hlásit na velký jarní úklid

lte4pgqjtqspozuglfjo_1

Do začátku dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko 2017 zbývají již necelé dva měsíce. Po loňském rekordním ročníku je letošním cílem překonání hranice 100 000 zapojených dobrovolníků. Kdo se chce do úklidu zapojit, může se přihlásit již nyní na webu projektu www.UklidmeCesko.cz. Není na co čekat, vzkazují organizátoři akce.

Letošní hlavní termín úspěšné akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, zaměřené na dobrovolnické úklidy černých skládek, ale i drobného nepořádku z naší přírody, vesnic a měst, připadá na sobotu 8. dubna.

Od nynějška je možné na stránkách projektu www.UklidmeCesko.cz přihlašovat plánované úklidy a všem zaregistrovaným organizátorům budou poskytnuty nezbytné rady k plánování i propagaci jejich akcí. „Navíc máme dobré zprávy. V letošním roce bychom díky podpoře Ministerstva životního prostředí a sponzorů měli mít opět zajištěny pevné pytle pro všechny zájemce, kterým z loňského ročníku nezbyly zásoby či nemají vlastní zdroje“, sdělila jedna z organizátorů, Kateřina Landová z Českého svazu ochránců přírody.

Organizátoři akce cílí v letošním roce opět i na školy a dětské kolektivy, neboť věří, že perspektiva je hlavně ve výchově mládeže. „Pytlů bude dost, rukavice ale budeme rozdávat přednostně školám, máme pro ně i 1400 reflexních vest. Chceme pedagogům ušetřit co nejvíce práce s organizací a zajištěním bezpečnosti pro studenty“, dodává Kateřina Landová. Minulý rok uklízelo přes 300 škol.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Letošní ročník akce může proběhnout také díky prostředkům z Národního programu Životní prostředí zaměřeného na environmentální vzdělávání (EVVO). ,,Podpoříme známý projekt Ukliďme svět, ukliďme Česko 2017, který motivuje veřejnost, aby změnila přístup k černým skládkám a nakládání s odpadem. Oceňuji, jak se tento projekt každým rokem rozšiřuje a zapojuje se do něj víc a víc lidí. Takovéto projekty napomáhají šířit potřebnou osvětu, pocit odpovědnosti k přírodě i k našemu nejbližšímu okolí, což je také důvod, proč tuto akci ministerstvo každoročně zaštiťuje,“ řekl k tomu ministr životního prostředí Richard Brabec.

Organizátorem akce je spolek Ekosmák společně s Českým svazem ochránců přírody.

Fotografie úklidu z předchozího ročníku a foto černé skládky: http://www.uklidmecesko.cz

Podle TZ upravila redakce lesaktualne.cz