Den za obnovu lesa – sobota 23. září 2023

Čtvrtý ročník celostátní lesnické akce pro veřejnost se bude konat v sobotu 23. září 2023 od 10 do 16 hodin v každém regionu. Přijďte si vyzkoušet práci v lese, dozvědět se více o práci lesníků a užít si bohatý doprovodný program!

Den za obnovu lesa, velká lesnická akce pro veřejnost, se blíží. Doufáme, že v sobotu 23. září bude celý den hezky a baboletně. Zkrátka že společně vysadíme nové lesy a o větru si budeme jen povídat v souvislosti s větrolamy, které obnovujeme a zakládáme. Letos jsme proto zřídili speciální fond se 150 miliony korun.

Jde o skupiny stromů a keřů vysazené v jedné nebo více řadách, které přirozeně chrání pole a půdu obecně před erozí. Kromě toto také stromořadí a remízky zadržují vodu a působí v krajině esteticky, protože ji rozčleňují. O tom všem a jiných lesnických tématech se dozvíte v jeden den na osmi místech v zemi a hlavně už brzy! Více čtěte na www.sazimelesynovegenerace.cz.

Dne za obnovu lesa 2022 se zúčastnilo šest a půl tisíce lidí, kteří vysadili 34 tisíc sazenic dubů, buků, lip, jedlí a dalších dřevin. Děkujeme!

A na co se můžete těšit letos? Tradičně pro vás chystáme atraktivní program pro děti i dospělé.

  • aktivity spojené s obnovou našich lesů
  • body záchrany a bezpečnost v lese s IZS
  • jak na klíšťata s mobilní aplikací Klíšťapka
  • ochutnávky zvěřiny
  • hry a kvízy pro děti
  • informace pro turisty

Den za obnovu lesa se koná na osmi lokalitách napříč republikou.

Podrobnosti najdete zde.

Zdroj: https://lesycr.cz/