Cyklisté se mohou kochat krásnou přírodou v místech donedávna nepřístupných

Cyklisté mohou využívat na Šumavě dvě nové stezky, které vedou okolím hory Špičák v blízkosti boletického vojenského prostoru. Trasy přivedou turisty k zaniklé obci Maňávka a lidé se nyní na kole dostanou například z Kájova do Horní Plané. Stezky vybudovaly Vojenské lesy a statky, které do projektu investovaly téměř tři miliony korun. 

Cyklotrasy slavnostně otevřel  ředitel šumavské divize Vojenských lesů Petr Král se starostou Horní Plané Jiřím Hůlkou.
„Cílem obou investičních akcí bylo vylepšit pro návštěvníky Šumavy spojení mezi Českým Krumlovem a hlavními cíli národního parku. Obě trasy nabízejí cestu unikátními přírodními lokalitami, které byly po desetiletí pro veřejnost nepřístupné, a také nádherné výhledy na lipenskou přehradu, vrcholy Plechý nebo Smrčinu,“ uvedl ředitel divize Vojenské lesy a statky Horní Planá Petr Král.
Trasy vedou místy, kde v minulosti existoval vojenský prostor Boletice. Jeho část však armáda od roku 2016 nevyužívá a lokalita je tak přístupná veřejnosti.
„Nové cyklotrasy vedou krásnou přírodní lokalitou v okolí hory Špičák, takže jsou velmi atraktivní. Věřím, že o ně bude velký zájem,“ podotkl starosta Hůlka.

Podle webu VLS, redakčně upraveno

http://www.vls.cz