Vánoční stromky s certifikátem FSC se budou prodávat na jihu Moravy i ve Vrchlabí

Vánoční stromky s certifikátem FSC, které byly vypěstovány v lese, kde se hospodaří odpovědným a přírodě blízkým způsobem budou v nejbližších týdnech prodávat lesníci v Jihomoravském kraji i v Krkonoších.

Certifikát FSC zaručuje, že při pěstování lesů nevznikají jednodruhové plantáže, určené pouze pro výsadbu a následnou „sklizeň“ vánočních stromků. Jedličky nebo smrčky jsou obvykle vybírány jednotlivě a ohleduplně k lesnímu porostu, během plánovaných probírek, které přispívají k vyváženému růstu lesa. Koupí stromku z českých lesů navíc nezatížíte životního prostředí dopravou stromků ze zahraničí. Pořizovací cena FSC certifikovaného stromku se nijak neliší od nabídky ostatních prodejců, spíše je nižší.

Kromě stromků z výchovných probírek je možné koupit také stromky v květináčích, které můžete po skončení vánočních svátků vysadit ve volné přírodě. Letos se akce s vánočními stromky koná již patnáctým rokem, za tu dobu lidé vysázeli téměř hektar nového jedlového lesa. Více informací ve zprávě V Brně zahájili ochránci přírody prodej vánočních jedliček v květináčích.

„Vánoční stromky s FSC certifikátem jsou obvykle jednou z prvních certifikovaných věcí, se kterými se lidé setkají, počet FSC certifikovaných produktů však stále roste společně s množstvím lidí a společností, které myšlenku FSC podporují, “ dodává Tomáš Duda, ředitel FSC ČR. Více zde:

Zdroj: www.ekolist.cz, 1. prosince 2014