Symbolem letošního „Ekofilmu“ je rašící borovice

37. ročník Mezinárodního filmového festivalu o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví Ekofilm se bude konat 3. – 9. října 2011 v Českých Budějovicích, Českém Krumlově a Třeboni. Festival vyhlásilo Ministerstvo životního prostředí.a letos ho také podporuje 6 miliony korun. Letošním symbolem festivalu je rašící borovice, tento symbol nebyl zvolen náhodnou, stalo se tak, protože rok 2011 byl OSN vyhlášen Mezinárodním rokem lesů. Festivalový program se bude zaobírat stromy a lesy ve všech podobách, pralesy, městskou zelení, ale i dalšími tématy.

 Nejde jen o filmy samotné, ale také o témata, která snímky přinášejí, a o diskuse, které po filmech následují,“ řekl ministr životního prostředí Tomáš Chalupa. Ten také na akci udělí cenu Ministerstva životního prostředí českému filmu.

 Filmy bude posuzovat mezinárodní i česká studentská porota, které udělí celkem 12 cen. Čestným prezidentem festivalu bude letos Radomír Dočekal, producent, dlouholetý ředitel filmového studia Barrandov a člen představenstva Asociace producentů.

 Vstup na EKOFILM 2011 je zdarma!

Zdroj: www.ekofilm.cz, 24. června 2011