Tag Archives: odpadky

Rekordní počet dobrovolníků se letos zapojil do úklidu Česka

V letošním roce se do úklidů zapojilo celkem 157 163 dobrovolníků, kteří během 3 895 akcí uklidili 2 613 tun odpadů, uvedli u příležitosti Mezinárodního dne dobrovolníků organizátoři akce Ukliďme svět, ukliďme Česko.

V Národním parku České Švýcarsko turisté již nenajdou odpadkové koše

V uplynulém týdnu odstranili pracovníci stráže přírody odpadkové koše od turistických přístřešků na sedmi místech v Národním parku České Švýcarsko. Jedná se o jediné odpadkové koše, které byly správou po vzniku národního parku v roce 2000 instalovány a obsluhovány. Jejich provoz však správa dlouhodobě vnímala jako kontraproduktivní, neboť koše mimo jiné skrytě napomáhaly rozvoji nevhodných návyků návštěvníků přírodních oblastí.

Krkonošská kampaň Není zvěř jako zvěř poukazuje na množství odpadků po nepořádných turistech

Krkonošský národní park (KRNAP) vyrazil do boje s odpadky, které po sobě v přírodě zanechávají nepořádní turisté. Ve středu 29. května odstartovala Správa KRNAP osvětovou informační kampaň Není zvěř jako zvěř. Jejím cílem je upozornit návštěvníky krkonošské přírody, aby dbali na to, že po nich v parku nesmí zůstávat odpadky. Loni navštívilo Krkonošský národní park a jeho ochranné pásmo téměř 3,8 milionu lidí. To je úctyhodné číslo, které dokazuje, že příroda Krkonoš je stále lákavější cílovou destinací. Negativním dopadem turistických výletů je ale znečišťování přírody.

Na úklidové akce se přihlásil rekordní počet dobrovolníků. V hlavní roli jsou pneumatiky

Organizátoři akce Ukliďme svět, ukliďme Česko se setkávají s nevídaným zájmem veřejnosti o čisté životní prostředí. Na sobotní úklidový den evidují již 3 100 akcí! To je téměř tolik, jako za celý loňský rok. V uplynulých dnech rozeslali organizátoři z Českého svazu ochránců přírody a spolku Ukliďme Česko dobrovolníkům 1500 balíčků s úklidovým materiálem.