Sport, lidi a příroda na horách

AOPK ČR spolupracuje na projektu pro návštěvníky hor s názvem Peakpoint. Ten má za cíl propojovat sport, lidi a přírodu. Jeho jádrem je mobilní aplikace určená pro všechny turisty a fanoušky hor bez ohledu na jejich výkonnostní stupeň, dostupná ke stažení jak pro IOS, tak Android zdarma. Její unikátní funkcí je ukládání (logování) výstupů na vrcholy hor, propojování uživatelů a jejich motivace a inspirace k návštěvě hor.

„S autory aplikace jsme se shodli, že se do ní nedostanou vrcholy, kam je vstup kvůli ochraně vzácné přírody zakázaný. To považujeme za velmi důležité, protože jsou místa, kde by příroda měla mít přednost,“ informoval Tomáš Růžička z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.

Cílem projektu je však také podporovat společenskou odpovědnost v podobě podpory konkrétních projektů na ochranu přírody, do nichž se budou moci uživatelé aplikace zapojovat.

AOPK ČR a autoři aplikace též podepsali memorandum o spolupráci.

Aplikace je ke stažení zde: https://www.peakpointapp.com

AOPK ČR připravila pro turisty sérii výletů v chráněných krajinných oblastech na stránkách www.snamidoprirody.cz, kde prezentuje i pravidla chování v přírodě formou animovaných videí.

Zdroj: https://www.ochranaprirody.cz/

Úvodní foto: Beskydy, les u Lysé hory, autorské právo https://cz.123rf.com/profile_honza28683