Sběr reprodukčního materiálu lesních dřevin

Poradna QASběr reprodukčního materiálu lesních dřevin
administrator Personál zeptal se před 7 roky

Dobrý den,

v rámci psaní diplomové práce na téma Sběr a nakládaní s reprodukčním materiálem prosím o praktickou radu k tématu:

Praktický postup při zjištění zdroje (majitele) uznaného RM?

Zjednodušeně je otázka, kde zjistím kdo je vlastník uznané jednotky pro případný sběr osiva. V Erma systému jsem našel kodové označení dle PLO, dřevina atd, ale ne kam se obrátit pro sběr.

Děkuji za radu a Lesu zdar

Marian Souska

1 Odpovědi
administrator Personál odpověděl před 7 roky

Dobrý den,

informace o vlastníkovi uznané jednotky pro případný sběr osiva je v neveřejné části aplikace ERMA2, která je přístupná pouze určeným pracovníkům pověřené osoby. Informace o vlastníkovi uznané jednotky, ale můžete zjistit v katalogu mapových informací na stránkách http://www.uhul.cz.

V záložce „Mapy a data“ rozkliknete „Katalog mapových informací“ v něm otevřete mapu „Oblastní plány rozvoje lesů“. V levém dolním rohu rozkliknete legendu a objeví se jednotlivé vrstvy mapy. V mapách ÚHUL si najdete mapu „Uznané jednotky reprodukčního materiálu“ („Mapy ÚHUL“ → „Mapa deklarovaných funkcí“→  „Uznané jednotky reprodukčního materiálu“). Informaci o vlastníkovi potom najdete ve vrstvě katastru nemovitostí.

Dotaz zodpověděla: L. Jurkovská, Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v.v.i. po konzultaci s M. Pařízkem,  Ústav pro hospodářskou úpravu lesů