POZOR: V lesích nedaleko Lanžhota se údajně objevil medvěd

V lesních za obcí Lanžhot u železničního přejezdu přes řeku Moravu se 3. března údajně objevil medvěd. Lidé by měli být opatrní. Pokud šelmu zahlédnou, je třeba ihned kontaktovat Policii České republiky na čísle 158, případně Městskou policii na čísle 156.

„Zatím nebyl výskyt medvěda potvrzen. Přesto doporučujeme návštěvníkům lesa, aby na místě dbali zvýšené opatrnosti a nepohybovali se v nepřehledných terénech a hustých porostech,“ uvedl ředitel lesního závodu Židlochovice Miroslav Svoboda.

Šelma včera vyděsila patnáctiletou Michalu Polákovou, která žije s rodiči v hájence u přívozu asi 7 kilometrů od Lanžhota. „Kolem 17. hodiny se dcera na koni projížděla po hrázi Moravy a zajela také do lesa. Tam se proti ní postavil velký medvěd. Kůň se vzepjal a uháněl pryč. Dcera naštěstí nespadla,“ uvedla matka dívky. Na místě se stopy šelmy nenašly. Terén je značně podmáčený, což situaci komplikuje. Po medvědovi pátrají spolu s lesníky také pracovníci odboru životního prostředí Městského úřadu v Břeclavi. Podle vyjádření břeclavské radnice byli o možném nebezpečí informováni starostové nedalekých obcí, majitelé honiteb a další dotčené osoby. Naposledy byl medvěd několikrát viděn na Břeclavsku, a to před třemi lety. Tehdy se zdržel asi týden, nezpůsobil žádné škody a nikoho neohrozil.

Zdroj: E. Jouklová, tisková mluvčí Lesů ČR, s. p., 4. března 2015