Nový web informuje o návratu vlků do naší přírody

Zejména pro chovatele hospodářských zvířat je určen nový web, který spustila Agentura ochrany přírody a krajiny ČR. Zájemci na stránkách www.navratvlku.cz najdou například doporučení, jak předcházet škodám na hospodářských zvířatech, kde získat na preventivní opatření finance, i jak požádat o náhradu za ty škody, ke kterým již došlo.

Zároveň se mohou seznámit s tím, jak se tato vzácná šelma na naše území znovu vrací a co to znamená pro naši přírodu. Najdou tu i odpovědi na často kladené dotazy, případně na reakce na fámy, které se objevují v médiích.

Návrat vlků do naší krajiny mnohdy vyvolává emoce, zejména u chovatelů hospodářských zvířat. V oblastech, kde se objevuje, pro ně AOPK ČR pořádá besedy, stejně jako pro myslivce, starosty i veřejnost, průběžně informuje média. Speciální webové stránky jsou další cestou, jak se se životem této vzácné šelmy seznámit. Budou se průběžně doplňovat a aktualizovat.

Vlkovi, jeho životu a soužití s člověkem, se věnuje nedávno spuštěný tříletý mezinárodní projekt z programu Interreg nazvaný Objektivní akceptace vlka v člověkem pozměněné přeshraniční krajině. Na programu se podílí Česká zemědělská univerzita, Ministerstvo životního prostředí ČR, Agentura ochrany přírody a krajiny ČR a německé Senckenberg Museum Görlitz s organizací Lupus.

Zdroj: Agentura ochrany přírody a krajiny ČR

Ilustrační foto: 123 RF, autorské právo https://cz.123rf.com/profile_belizar