Lesy ČR vypsaly veřejnou zakázku na provádění lesnických činností

Veřejnou zakázku zaměřenou na provádění pěstebních prací, těžbu a prodej dřeva, tedy komplexních lesnických činností v deseti územních jednotkách České republiky, vyhlásil 9. února státní podnik Lesy ČR. Předpokládaná hodnota zakázky přesahuje půl miliardy korun bez DPH.

Zakázka je rozdělena na deset dílčích částí podle smluvních územních jednotek, kterých se týká. Konkrétně jde o město Albrechtice – sever, město Albrechtice – jih, Bruntál, Břidličnou, Buchlovice, Nejdek, Klokočku, Podještědí, Nové Město a Hejnice. „Smlouvy vzešlé z tohoto otevřeného zadávacího řízení budou mít platnost 18 až 54 měsíců,“ uvedl obchodní ředitel Lesů ČR Radovan Srba. Nabídky musí zájemci o veřejnou zakázku doručit na ředitelství Lesů ČR v Hradci Králové do 28. dubna. Hned poté se na místě obálky s nabídkami veřejně otevřou. „Hodnoticím kritériem je nabídková cena,“ dodal Radovan Srba. Vyhlášení zakázky bylo 8. ledna předběžně uveřejněno ve Věstníku veřejných zakázek.

Podrobnosti o zakázce „Provádění lesnických činností s prodejem dříví při pni – od 1. 7. 2015+“ naleznete ve Věstníku veřejných zakázek pod číslem: 505 322. Kompletní zadávací dokumentace je volně ke stažení na profilu zadavatele.

Pro další smluvní územní jednotky vypíše státní podnik Lesy ČR během prvního pololetí tohoto roku novou veřejnou zakázku s platností smluvního vztahu od 1. ledna 2016.

Zdroj: E. Jouklová, tisková mluvčí Lesů ČR, s. p., 10. února 2015