FSC ČR zahajuje veřejné hlasování ve fotografické soutěži Není les jako les!

Nezisková organizace FSC ČR připravila v rámci fotografické soutěže „Není les jako les“ veřejnou galerii soutěžních snímků, kde mohou návštěvníci hodnotit nejlepší fotografie.

Fotosoutěž „Není les jako les“ bude trvat do konce srpna 2014. Účastníci mohou přihlásit své fotografie do soutěže v jedné ze tří kategorií – les a příroda, výrobky ze dřeva, lidé a dřevo. Tyto kategorie tematicky odkazují na tři hlavní pilíře FSC – ekologický, sociální a ekonomický. Soutěž je součástí dlouhodobé kampaně, která má zvýšit povědomí veřejnosti o certifikovaných FSC(R) (Forest Stewardship Council(R)) výrobcích.

V rámci veřejné galerie pak návštěvníci mají možnost hodnotit snímky, které se jim nejvíce líbí, a to až do 10. září 2014. Autor fotografie s nejvyšším počtem hlasů obdrží výhru veřejnosti v podobě digitálního fotoaparátu Canon PowerShot SX600HS. Veřejná galerie je dostupná ze stránek fotosoutěže www.vyfotdrevo.cz.

„V letošním ročníku jsme se rozhodli dát prostor při hodnocení také veřejnosti, návštěvníci fotogalerie tak mohou hlasovat o nejlepší fotografii ze všech zaslaných soutěžních snímků a při vyhlášení vítězů zjistí, zda se jejich tip shodoval s výběrem poroty“ doplňuje Petr Březina, který má v FSC ČR soutěž na starosti.

Fotografie mohou soutěžící posílat prostřednictvím formuláře na webových stránkách fotosoutěže www.vyfotdrevo.cz. Mediálním partnerem soutěže je kromě časopisu FOTO také měsíčník Digitální fotomagazín a týdeník Respekt. Ceny do soutěže věnovala společnost Canon. Hlavní výhrou v každé ze tří kategorií je digitální zrcadlovka Canon, soutěžící na druhém a třetím místě se mohou těšit na kompaktní fotoaparáty téže značky.

Zdroj: www.enviweb.cz, 27. července 2014