Česká republika je partnerskou zemí lesnické výstavy KWF v Bavorsku

Česká republika bude od 9. do 12. června v bavorském Rodingu partnerskou zemí sedmnácté lesnické výstavy KWF (Kuratorium für Waldarbeit und Forsttechnik).

České lesnické hospodaření bude prezentovat státní podnik Lesy ČR. Stánek České republiky umístili pořadatelé hned vedle výstavní plochy Bavorských státních lesů. Na konferenci, která je součástí výstavy, vystoupí rezortní odborníci i hlavní představitelé evropských státních lesů. O činnosti, prioritách i vizích podniku Lesy ČR promluví generální ředitel Daniel Szórád. „Nabídka partnerství nás velmi potěšila. Výstava se koná jednou za čtyři roky a patří k prestižním akcím v oboru,“ řekl a pokračoval: „V naší expozici popíšeme cestu podniku k udržitelnému lesnickému hospodaření. Zaměříme se na ochranu přírody i myslivost. Zmíníme také podporu veřejných projektů a dlouholetou spolupráci s organizacemi či spolky, jako je například Klub českých turistů či Český svaz ochránců přírody“.

Na KWF výstavě i konferenci si lesníci tradičně vyměňují zkušenosti, čeká je 500 vystavovatelů, moderní lesnická technika i desítky praktických ukázek. Výstavu navštíví kolem 50 tisíc návštěvníků.

Státní podnik Lesy ČR byl založen v roce 1993. Hospodaří na 1,2 milionech hektarů lesa. Má přibližně 3 300 zaměstnanců. Kromě těžby dřeva, která v současné době činí sedm a půl milionu metrů krychlových za rok podnik obnovuje přibližně čtrnáct tisíc hektarů lesů a spravuje 38 tisíc kilometrů drobných vodních toků. Česká republika je podobně jako Německo pokryta lesy z více než jedné třetiny. Jde o 2,6 milionů hektarů lesa, v Německu to je 11,4 milionů hektarů. Dalšími významnými majiteli lesních pozemků jsou v České republice kromě státu také soukromí vlastníci, města, obce a církve.

Zdroj: E. Jouklová,  Tisková mluvčí Lesů ČR, s. p., 27. dubna 2016