Běžecký seriál Běhej lesy spustil registrace pro rok 2020

Milovníci pohybu a přírody mohou své záliby spojit dohromady a přihlásit se na závody v již tradičním seriálu Během lesy. Organizátoři ze SkiTour Klub, z.s. spustili registrace na rok 2020. Běhej lesy je seriál osmi běžeckých závodů v unikátních lokalitách – Lednice, Karlštejn, Vysočina, Slavkovský les, Brdy, Bílá, Jizerská a Boletice. Děti i dospělí, trénovaní i rekreační běžci zdolávají různě dlouhé trasy. Generálním partnerem jsou Lesy České republiky.

Seriál osmi závodů ukáže osm výjimečných lokalit. Mezi lákadla patří běžně uzavřený lom Velká Amerika a hrad Karlštejn, památka UNESCO – Lednicko-valtický areál, dříve uzavřený vojenský újezd v Brdech, rozmanitá trasa ve Žďárských vrších na Vysočině, závod Běhej lesy Bílá v srdci Beskyd, kde závodníky vyveze na start lanovka, letní varianta Jizerské 50 s ultramaratonskou 50 km trasou nebo šumavská příroda na pomezí stále aktivního vojenského újezdu Boletice. V roce 2019 si účastníci podruhé v historii seriálu zaběhli Běhej lesy ve Slavkovském lese, který se nachází v západním cípu České republiky v tzv. lázeňském trojúhelníku. Příští rok tudy závodníci poběží 27. června.

Cílem projektu a zároveň cílem partnerství s LČR je představit lesy jako přirozené prostředí pro trávení volného času široké veřejnosti a zároveň skrze komunikační kanály Běhej lesy prezentovat témata týkající se ochrany přírody, zodpovědného chování v přírodě, trvale udržitelného hospodaření v lesích apod. Snahu o výše uvedené atributy dokládá už samotný název projektu – Běhej lesy, který svým způsobem vyzývá k aktivnímu pohybu v přírodě.

Podle tiskové zprávy podniku Lesy České republiky, red.

Ilustrační foto: 123 RF, autorské právo https://cz.123rf.com/profile_mihtiander